Uzaklardan Gelen Yolcu Masalı

Bir gün çok uzak diyarların birinde yolunu kaybeden bir uzaylı dünyaya inmek zorunda kalmış. Uzaylılar o güne kadar daha hiç indikleri bölgeyi incelememiş. Dünyaya daha öncede gelmişler fakat gidecekleri yerleri daha öncesinde mutlaka araştırırlarmış. Yabancılık çekmemek ve yol kaybetmemek için bu araştırmayı yapmak zorundalarmış. Fakat yaptıkları yolculuk onları dünyada hiç bilmedikleri bir yere götürmüş. Bu yer ıssız ve büyük dağların arkasında kalan bir yermiş. Yerin ne kadar ıssız olduğunu gören uzaylılar düştükleri yerde hiç insan olmadığını fark eder. Burada ne su ne de ağaç vardı. Nerede olduklarını ancak özel cihazlarıyla ortaya çıkarabilirlerdi. GPS cihazı kullanarak yer saptaması yapmak isteseler de bu pek mümkün olmadı.

Göklerden gelen misafirler zorlu yolculuğun ardından yardım istemek için kendi kolonileri ile iletişime geçmek ister. Fakat dünyada bulunan bazı sinyal bozucu cihazlar yüzünden koloniye erişemezler. Tam da bu sırada güneşin yakıcı ve kavurucu etkisi kendisini gösterir. Etrafta yardım isteyecekleri kimseleri bulamazlar. Belli bir zaman sonra uzaylılar çok uzaklarda bir at ve üzerinde bir insan görür. Bu kişi korkusuz ve emin adımlarla uzaylılara yaklaşır ve onlara nereden geldiklerini sorar. Uzaylılar adamı tanımasa da aslında o adam uzaylıların dostudur.

Çok eski zamanlarda uzaylılar ile tanışan yaşlı adam uzaylıları görünce onlardan çekinmez ve onlara yardım etmek ister. Uzaylılara geçmişte ataları ile yaşadıklarını anlatır. Çok eski zamanlarda yaşlı adam uzaylıları ilk gördüğünde onlardan korkmuş ve onların kendisine zarar vereceğini düşünerek uzaylılara saldırmış. Fakat adam ıssız ve kimsesiz bir yerde kurtların yemi olmaktan uzaylılar sayesinde kurtulmuş. Uzaylılar yaşlı amcayı can güvenliği için takip etmiş ve çevresindeki yırtıcıları uzaklaştırarak adama iyilik yapmışlar. Yaşlı adam bu iyiliği asla unutmamış ve uzaylılarla arkadaş olmuş.

Koloniden çok uzaklarda olan uzaylılar yeniden koloniye dönebilmek için bu yaşlı adamdan yardım istemiş. Yaşlı adam ise yardımı geri çevirmemiş. Seneler önce tanıştığı bir uzaylı ona zor durumlar için bir işaret vermiş. Adam bu işareti kullanarak uzaylılarla iletişime geçebilir ve uzaylılar ona yardım edebilirmiş. Yaşlı adam hemen bu işareti kullanarak uzaylılara bildirim göndermiş ve yolunu şaşıran uzaylılar bu sayede kurtulmuş.

Daha Fazla Eğitici Masal İçin Eğitici Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu