Uzayda Asılı Kalan Astronotlar Masalı

Bilimin ve teknolojinin son sürat geliştiği bir çağda bir grup bilim insanı uzayı daha detaylı incelemek ve orada olanlar hakkında bilgi edinme için bir uzay gezisi planlamışlar. Uzaya gidecek ekip uzun uğraşlar neticesinde seçilerek netlik kazanmış.

Devasa büyüklükte olan uzay mekiği görenleri hayrete düşürmekteymiş. Uzay mekiğinin içerisinde uzay yolculuğu sırasında astronotlara gerekli her şey bulunmaktaymış. Uzay yolculuğunun günü geldiğinde tüm ekip büyük bir heyecan ile astronotların mekiğe binmesini izlemişler. Tüm işlemler tamam olup uzay mekiği yola çıktığında ise, tüm ekibi ayrılık hüznü kaplamış. Astronotlar görev sürelerini tamamlayacak ve tekrar dünyaya döneceklermiş.

Uzay mekiğinin havalanması ile karışık duygular yaşamaya başlayan astronotlar hem çok heyecanlı ve gururluymuş hem de ailelerinden ve çalışma arkadaşlarından ayrıldıkları için üzülüyorlarmış. Başlarına geleceklerden habersiz uzaya doğru yükselen astronotları kötü bir sürpriz beklemekteymiş.

Bir müddet uzaya doğru yol aldıktan sonra uzay mekiğinde bir sorun ortaya çıkmış. Panikle ne yapmaları gerekiyorsa yapmaya çalışan astronotlar kısa süre sonra uzay mekiğinin tüm dünya ile iletişiminin kesildiğini ve artık hareket etmediklerini anlamışlar. Bir süre uzay mekiğini tekrar çalıştırmak ve dünyaya dönmek için uğraşmışlar. Dünya ile kopan iletişimlerini yeniden kazanmak ve yardım istemek için ellerinden geleni yapmışlar fakat tüm bu çabaları bir sonuç vermemiş.

Uzay mekiği içerisinde yaşamlarını sürdürmeye başlayan astronotlar günden güne zorlanmaya başlamışlar. Sınırlı olan yiyecek stoklarının bitmesi onları en çok düşündüren konular arasında yer almaktaymış. Günlerden bir gün uzay içerisinde kendilerine yaklaşan bir parlak bir cisim fark etmişler. Bu cismin ne olduğunu hiçbiri anlayamamış. Parlak cisim yavaş yavaş uzay mekiğine yaklaşmış bu esnada astronotlar derin bir uykuya dalmışlar.

Parlak cismin ne olduğunu ve ne yapmak istediğini bilmedikleri için uyumak istememişler ancak kimse bu derin uykuya karşı koyamamış. Ne kadar uyudular, onlar uykudayken neler oldu, parlak ışık nereye gitti bilinmez ama uykularından uyandıklarında uzay mekiğinin hareket ettiğini ve rotasının dünya olduğunu görmüşler.

Sevinç içerisinde birbirlerine sarılan astronotlar dünyaya ve ailelerine kavuşacakları için çok mutlu olmuşlar. Kısa süren ancak yaşadıkları heyecan nedeniyle bir türlü bitmek bilmeyen yolculuk sonrasında astronotlar uzay mekiğini başarılı bir biçimde dünyaya indirmişler. Astronotlardan uzun süredir haber alamayan aileleri ve yetkililer hemen merkezin yolunu tutmuş.

Uzun süren sarılmalar ve sevinç gözyaşları eşliğinde herkes sevdiklerine kavuşmuş. Bir türlü açıklanamayan parlak ışığın akıbetini ise kimse bulamamış.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu