Uzaydan Gelen Görünmez Misafirler

Uzayda bulunan gezegenlerin birinde yaşayan robotlar bir gün yakın gezegende bulanan akrabalarını ziyaret etmek için yola çıkarlar. Akrabalarını çok özlemiş olan robotlar bir an önce gitmek istedikleri yere varmak için acele ederler. Anne, baba ve iki çocuk robottan oluşan aile bir müddet uzay dolmuşunu bekledikten sonra sonunda gelen dolmuşa büyük bir heyecan ile binerler.

Dolmuş onları sevdiklerine ulaştıracak ve kısa da olsa sevdikleri ile birlikte güzel bir tatil geçireceklerdir. Robot ailesi tam da bunları hayal ederken beklenmedik bir olay ile karşı karşıya kaldılar.

 İçi yolcu dolu olan uzay dolmuşu bir anda arızalanarak uzay boşluğu içerisinde sürüklenmeye başlamış, içerisinde olanlar ne olup bittiğini anlayamadan dünya üzerinde bir bahçeye zorunlu iniş yapmak zorunda kalmış.

Bir müddet uzay dolmuşundan çıkmak istemeyen robotlar biraz zaman geçmesinin ardından ürkek ve endişeli bir biçimde uzay dolmuşundan çıkarak etrafı kolaçan etmeye başlamışlar. Her biri bir başka yere dağılan robotlardan kimileri görünmezlik özelliklerini kullanarak görünmez hale bürünmüşler. Böylece dünya üzerinde yaşayan canlılardan korunabileceklerini düşünmüşler.

Güzel bir tatil ve sevdikleri ile birlikte eğlenceli vakit geçireceklerini düşünerek çıkmış oldukları yolculukta kendilerine dünyada bulan aile ise, bahçesine düştükleri evin içerisine girerek orayı teftiş etmeye başlamış.

Çocuklar çocuk odasına giderek dinlenmeye çekilmişler. Anne robot ve baba robot ise evin kendileri için uygun olup olmadığını kontrol etmeye devam etmişler. Evin kendilerini almaya gelecek ekibi beklemek için uygun olduğunu anlayan robotlar uzay ekipleri gelene kadar burada bekleme kararı almışlar.

Akşam olup ev halkı işten ve okuldan eve döndüğünde, görünmez halde olan robotları hiç fark etmemişler. Anne robot insan anne farkında olmadan ona ev işlerinde yardımcı olmuş. Baba robot ise ailenin bozuk olan arabasını süper mekanik güçleri ile tamir etmiş. Çocuk robotlar eve gelen ve akran oldukları insan çocukları o kadar çok sevmişler ki görünür olup onlarla oyunlar oynamamak için kendilerini zor tutmuşlar.

Uzay kurtarma ekibini beklerken günler günleri kovalamış. Uzay kurtarma ekibi düşen uzay dolmuşunun yerini bir türlü saptayamamış. Dünyaya düşen diğer diğer robotlar çeşitli yerlere yerleşerek artık dünyada yaşamak zorunda olduklarını kabul etmişler.

Aradan çok uzun zaman geçmiş olmasına rağmen bir gün uzay kurtarma ekibi ile dünyaya gelen uzaylılar bir bağlantı kurmuşlar. Yerleri tespit edilen robotlar uzay kurtarma ekipleri tarafından bulundukları yerlerden alınarak uzaydaki evlerine geri götürülmüşler. Uzun zaman birlikte yaşamak zorunda oldukları insanlardan ayrılmak zorunda kalan robotlar onları asla unutmamış.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Güzel kızım Erva Nehir daha masalın ikinci kıtasına geçmeden uyudun. İyi uykular bebeğim. Bu yazıyı birgün kendi bebeğine masal okurken görmen dileğiyle. Ben Annen ve kardeşin Zübeyr Talha Seni çokk seviyoruz ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu