Yalnız Karga Masalı

Bir zamanlar büyük bir ormanda yalnız bir karga yaşarmış. Bu karga zeki, gururlu ve cesur bir kuşmuş. Bu ormanda uzun zamandır yalnız yaşıyormuş. Diğer orman hayvanları bu kargadan hep kaçınmış çünkü bu kargayı kötü olarak biliyorlarmış.

Karga yalnız kaldığı için zaman zaman çok üzülüyormuş ancak başkaları için kimliğini değiştirmek istemiyormuş. Havada uçup özgürce ötmeyi ve doğada gözlem yapmayı çok severmiş. Yine günlerden bir gün ormanda dolaşırken tuhaf bir ses duymuş. Sesin geldiği yöne baktığında küçük bir farenin ağlara dolanıp yardım istediğini fark etmiş.

Yalnız karga bari orada o şekilde bırakmayı hiç istememiş. Küçük farenin acı çekmesine daha fazla dayanamayıp yardım etmeye karar vermiş. Karga ağı yırtmak ve fareyi kurtarmak için gagasını kullanmış. Tüm ağı parçalayıp fareyi kurtarmış. Küçük fare yardımlarından dolayı kargaya çok teşekkür edip evini yolunun tutmuş.

Yalnız karga hayatında ilk defa bir hayvana yardım ettiği için çok iyi hissettiğini fark etmiş. Bu duyguyu daha önce fark edemediği için bilmiyormuş. Ancak şimdi arkadaşlığın önemini fark edip arkadaş edinmek için çalışması gerektiğini anlamış.

Yalnız karga arkadaş edinmek için ormandaki hayvanlara dans becerilerini göstermeye karar vermiş. Böylece hayvanların kendisiyle ilgili önyargılarını kıracağını düşünmüş.

Ormanda büyük bir dans yarışması düzenlemiş. Yarışmaya tüm hayvanları davet etmiş. Diğer hayvanlar karga ile dans etmenin hiç iyi bir fikir olmadığını düşünseler de ona bir şans vermeye karar vermişler.

Karga muhteşem dans yeteneklerini gösterip zarafeti ve akıcı dansıyla herkesi büyülemiş. Diğer hayvanlar çok etkilenip onunla arkadaşlık kurmak istemiş. Böylece hayvanlar asla kimseyi tanımadan yargılamamaları gerektiğini anlamış.

Yalnız karga böylece arkadaşlığın önemini ve hayatını nasıl değiştirebileceğini fark etmiş. Sonunda onu olduğu gibi seven ve yalnız bir karga olduğu için onu yargılamayan arkadaşlar edindiği için çok mutlu olmuş. Ayrıca yalnız karga arkadaş edinmenin zor olabileceğini ama hayattaki en güzel şeylerden biri olduğunu öğrenmiş.

Böylece karga o günden sonra yalnız olmaktan kurtulup dostlarıyla birlikte mutlu bir şekilde yaşamış.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 2 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu