Yaptığından Çok Pişman Olan Hırsız Sincap Masalı

Ormanın derinliklerinde yaşayan bir sincap varmış. Bu sincabın çok kötü bir huyu varmış. Çalışmayı ve yiyeceği fıstıkları toplamayı hiç sevmiyormuş. Hiç çalışmıyor ve yiyecek toplamıyormuş, bunun yerine diğer sincapların toplayarak yuvalarında biriktirdikleri fıstıkları çalarak yiyormuş. Topladıkları fıstıklar kaybolan diğer sincaplar ilk başlarda bu duruma bir anlam veremiyorlarmış.

Bu durum bu şekilde bir süre devam etmiş ve hırsız sincap hiç emek vermeden karnını doyurmayı başarmış. Günlerden bir gün hırsız sincap başka bir sincabın yuvasından fıstık çalarken arkadaşlarından birisi onu görmüş: “Demek fıstıklarımızı çalan sendin, bu yaptığın hiç doğru değil, sen de bizim gibi yiyeceklerini çalışıp toplamalısın.” demiş.

Hırsız sincap onun bu sözlerine hiç aldırmamış ve hırsızlık yapmaya ve çalışmadan, hak etmeden karnını hırsızlık yaparak doyurmaya devam etmiş. Onun hırsızlıkları yüzünden aç kalan diğer sincaplar ise ona bir ders vermeye karar vermişler.

Gizlice toplanmışlar ve kafa kafaya vererek ne yapacaklarına ve hırsız sincabı bu kötü alışkanlığından vazgeçirecek dersi planlamaya başlamışlar. Ortak bir karara varan sincaplar hemen uygulamaya geçmişler.

Olan bitenden habersiz sincap yine karnı acıkınca bir sincabın yuvasına girmiş ve bulduğu fıstıkları yemeye başlamış. Fıstığı ağzına atan hırsız sincabın ağzı yanmaya başlamış. Meğerse diğer sincaplar ona iyi bir ders vermek için yuvalarına içi acı ile dolu fıstıklar yerleştirmişler.

Ağzının acısının geçmesi için bir fıstık daha yiyen hırsız sincabın ağzının yanması daha da artmış ve dayanılmaz bir hal almış. Ne yapacağını bilmez bir halde yuvadan çıkmış ve sağa sola doğru koşturuyormuş.

Diğer sincaplar ise onun bu haline çok üzülmüşler ve yanlarında getirdikleri suyu vererek içmesini sağlamışlar. Suyu içen hırsız sincabın ağzının yanması geçmiş. Arkadaşlarının yiyeceklerini çalmasına rağmen onların kendine yardım etmesi karşısında hırsız sincap çok utanmış. Arkadaşlarından çok özür dilemiş ve bir daha asla hırsızlık yapmamaya yemin etmiş.

Onun pişman olduğunu gören arkadaşları da onu affetmişler ve artık bir daha hiç hırsızlık yapmamakla kalmamış. Ayrıca diğer sincaplardan daha çok fıstık toplamış ve daha önce onlardan çaldığı yiyecekleri iade etmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu