Yaşlı Bilge ve Zürafa Masalı

Bir varmış bir yokmuş…Ormanın birinde uzun boylu bir zürafa varmış. Zürafa oldukça içe kapanık biri olduğu için kalabalık ortamlara girmek istemezmiş. Bu nedenle hep birlikte eğlenen hayvan topluluklarını öylece uzaktan izlermiş. Bu da onu daha da yalnız biri haline getirmiş. Giderek tüm hayvan dostlarından uzaklaşmış ve bir köşede yalnızlığıyla baş başa kalmış.

Böylece uzun zaman geçmiş ve yalnızlığını artık geçirdiği günlerin her aşamasında hissetmeye başlamış. Birlikte vakit geçireceği bir arkadaşa her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymuş. Böylece ormanın derinliklerinde gezinmeye başlamış. Zürafa kendinden yaşça çok büyük bir fille karşılaşıp onunla biraz sohbet etmeye başlamış. Sohbet esnasında filin hayat hikayesini öğrenip bu yaşlı bilgeden biraz hayat dersi almaya karar vermiş.

Yaşlı bilge önce zürafanın neden hiç arkadaşı olmadığını sormuş. Zürafa kendinden biraz bahsedince aslında zürafanın ne kadar iyi yürekli biri olduğunu fark etmiş. Bu nedenle zürafayı kendi yaşıtlarının olduğu bir parka götürmüş. Bu parkta herkes eğleniyor ve mutlu vakit geçiriyormuş. Zürafa bu ortamı gördüğünde ne kadar iyi dostluklar edinebileceğini düşünmüş.

Bir küçük sincap, bir tavşan ve geyik salıncakta sallanıp sırayla kaydıraktan kayıyorlarmış. Zürafa onların yanına gidip hepsiyle tek tek tanışmak istediğini söylemiş. Hepsi zürafayla memnuniyetle tanışabileceklerinden bahsetmişler. Birlikte salıncakta sallanıp gün boyu eğlenmişler. Günün ilerleyen saatlerinde tekrar buluşmak için sözleşmişler. Böylece çok güzel bir arkadaşlık kurmuşlar.

Zürafa bu güzel gün için bilge filin yanına gitmeyi düşünmüş. Fili yine önceden buluştukları yerde bulmuş. Fil onu gördüğü için çok mutlu olmuş. Bu yaptığı iyilikten dolayı file teşekkür eden zürafa, fili artık ömür boyu kıymetli bir büyüğü olarak anacağını belirtmiş. Fil duyduğu bu sözlerden dolayı çok mutlu olmuş ve o da kendisini çok sevgili bir kardeşi olarak tanıdığını ifade etmiş. Böylece güzel bir dostlu kurarak ayrılmışlar.

Zürafa daha sonra oldukça geniş bir arkadaş çevresine sahip olmuş. Ormanda en sevilen ve sayılan biri olarak tüm hayatını dostlarıyla birlikte geçirmiş. Kendisini seven insanların kıymetini bilerek birlikte eğlenceli oyunlar oynamaya devam etmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu