Yavru Tavşan ve Kurt

Bir zamanlar güzel bir ormanda yavru tavşanlardan oluşan bir aile yaşarmış. Çok eğlenceliydiler ve çevrelerindeki dünyayı keşfetmeyi seviyorlardı. Kardeşler arasında özellikle maceraperest olan Rosie adında küçük bir tavşan vardı.

Güneşli bir sabah Rosie ormana daha fazla girmeye ve rahat yuvalarının ötesinde ne olduğunu görmeye karar verdi. Yumuşak kürkü güneş ışığında parıldayarak zıpladı aniden arkasında bir hışırtı sesi duydu. Rosie döndü ve keskin dişleri ve gözlerinde aç bir bakışla büyük korkunç bir kurt gördü.

Dehşete kapılan Rosie yutkundu. Küçük bacaklarının onu taşıyabileceği kadar hızlı kaçmaya çalıştı. Ama kurt çok daha büyük ve daha hızlıydı. Kurt tam Rosie’yi yakalamak üzereyken içi boş bir ağaç gövdesine rastladı. Rosie düşünmeden içeri atladı ve tam zamanında kendini küçük alana sıkıştırdı. Kurt hayal kırıklığı içinde homurdandı ve Rosie’nin ortadan kaybolduğunu düşünerek uzaklaşmaktan başka bir şey yapamadı.

İçi boş ağaç gövdesinin içinde Rosie kendini güvende hissetti ama sıkışıp kaldığını fark etti. Ailesinin gelip onu bulmasını bekledi ama kimse gelmedi. Saatler günlere dönüştü ve Rosie üzgün ve yalnız kaldı. Ailesini özledi ve keşke bu kadar maceracı olmasaydım dedi.

Bir akşam Rosie uyuyakalırken ağaç gövdesinin dışında yumuşak bir ses duydu. “Alo içeride biri mi var? “Oliver adında nazik yaşlı bir baykuştu. Rosie yardım bulduğu için rahatlamıştı ona geri seslendi gözyaşları küçük yüzünden aşağı akıyordu.

Oliver bilge gözlerini kullanarak Rosie’nin çıkmazını fark etti ve ona bir çözüm önerdi. Ona ağaç gövdesinin altında ailesine giden gizli bir geçitten bahsetti. Rosie çok sevindi ve Oliver’a yardımları için teşekkür ederek veda etti.

Yeni bir umutla Rosie Oliver’ın talimatlarını izledi ve eve dönüş yolunu buldu. Ailesi onu sağ salim görünce çok sevindi. Rosie gelecekte daha dikkatli olacağına söz vererek kardeşlerine sıkıca sarıldı.

Sonra Rosie cesur ve bilge bir tavşana dönüştü. Öğrendiği önemli dersi asla unutmadı ve her zaman ailesine yakın kaldı. Rosie ne zaman bir kurt görse tıpkı içi boş ağaç gövdesinde yaptığı gibi mesafesini koruduğundan veya saklanacak güvenli bir yer bulduğundan emin oluyordu.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 3 yaş masalları ve hikayeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu