Yıldızlar Ülkesi Masalı

Bir zamanlar, uzak ve büyük bir krallıkta yaşayan küçük bir kız çocuğu varmış. Adı Periymiş.  Peri, her gece yatağından gökyüzüne bakar ve yıldızları izlermiş. Yıldızlar ona büyülü bir dünya gibi gelirmiş ve onlarla konuşmayı hayal edermiş. Yıldızların dileklerimizi gerçekleştireceğine inanan Peri dilek dilemek için gece olmasını bekler yıldızları görünce onlarla konuşur ve dileklerini sıralarmış.

Bir gece, Peri gökyüzünü izlerken bir yıldızın parladığını fark etmiş. Bu yıldız, diğerlerinden farklıymış. Peri, yıldıza “Parlayan Yıldız” adını vermiş ve onunla konuşmak için dilek tutmuş. Yıldıza öyle büyük bir sevgi ile bakıyormuş ki yıldız onun sevgisini çok uzaklardan hissetmiş. Ve o da Peri ile konuşmak ve onunla vakit geçirmek istemiş.

Birdenbire, yıldız parlamaya başlamış ve Peri’nin odasına inmiş. Peri sevinçten ve şaşkınlıktan ne yapacağını bilemez halde yıldıza bakıyor heyecanla odasında zıplıyormuş. Sonunda yıldız ile konuşmaya başlamış. Yıldız, Peri’ye “Yıldızlar Ülkesi” adında bir yer olduğunu söylemiş. Bu yer, tüm dünyadaki yıldızların bir araya geldiği büyülü bir krallıkmış. Eğer isterse Peri’yi oraya götürebileceğini söylemiş. Peri heyecanla onu onaylamış ve Yıldızlar Ülkesi ‘ne gitmek için yıldızın peşinden gitmeye karar vermiş. Yıldız, ona sihirli bir elbise ve bir yıldız değneği vermiş. Peri, bu sihirli eşyalarla gökyüzünde uçmaya başlamış. Yaşadığı şeyin büyüsü Peri’nin mutluluktan başının dönmesine sebep oluyormuş.

Yıldızlar Ülkesi ‘ne vardığında, Peri’yi yıldızlarla dolu bir şehir karşılamış. Yıldızlar, farklı renklerde parlayan ve konuşabilen varlıklarmış. Peri, hepsiyle tanışıp arkadaş olmuş. Yıldızlar da Peri ile vakit geçirmekten çok keyif almışlar.  Ve ona bir görev verme kararı almışlar. Ve böylece Yıldızlar Ülkesi’nde Peri’ye bir görev verilmiş. Yıldızlar, dünyada dostluk, sevgi ve iyilik için bir mesaj yaymak istemişler. Peri, bu görevi kabul etmiş ve Yıldızlar Ülkesi’nde geçirdiği her anı dünya üzerindeki insanlarla paylaşmış.

Peri, Yıldızlar Ülkesi’nde birçok macera yaşamış. Bir yıldızla dans etmiş, bir diğeriyle şarkı söylemiş ve diğerleriyle birlikte ışık dolu bir şölen düzenlemiş. Her bir yıldız, Peri’ye özel bir hediye vermiş. Peri burada yaşadığı büyülü anların sona ereceği için oldukça üzgün hissediyormuş. Ancak yıldızlar istediği zaman onlara seslenmesinin yeterli olacağını ve tekrar birlikte vakit geçirebileceklerini söylemişler. Peri duyduklarına o kadar çok sevinmiş ki mutluluktan ağlamaya başlamış. Yıldızlar ona sımsıkı sarılmışlar.

Peri, görevini tamamladığında Yıldızlar Ülkesi’nden ayrılmış. Ancak, kalbindeki dostluk ve sevgi her zaman onunla birlikte olmuş. Peri, geri döndüğünde Yıldızlar Ülkesi’nde yaşadığı deneyimleri anlatmış ve insanları dünya üzerindeki yıldızların büyülü gücüyle birleşmeye teşvik etmiş. Bu sayede insanlık sevgi ve huzurla dolmuş. İnsanlar arasında iyilik yayılmış. Ve herkes huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamaya başlamış. Peri da istediği zaman yıldız arkadaşlarına seslenip onların yanına gidiyor ve mutlu vakit geçirip geri dönüyormuş. Böylelikle uzun yıllar mutlulukla yaşamışlar.

Daha Fazla Masal İçin Uzun Masallar Kategorimizi İnceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu