Yüzen Atlar Masalı

Şehrin uzağında bir yerde, küçük ve sevimli bir köy varmış. Köy halkı mutlu ve mesut bir şekilde yaşarmış. Hiç kimsenin bir başkası ile en ufak bir problemi dahi olmazmış. Her şey olması gerektiği şekilde devam edermiş.

Bir gün gelip çatmış. Köy dışından birileri köye musallat olmuş. Gece herkes yatağa girdiği bir anda ansızın ortaya çıkıp köy halkını korkutuyorlarmış. O saatlerde hiç kimse cesaret edip dışarı çıkamazmış. O kadar korkutucu bir ses yayılırmış ki, herkes kulaklarını tıkayıp bu sesin son bulması için dualar edermiş. Sabah olup herkes bir araya geldiğinde bu sorunun kaynağının ne olduğu konusunda konuşurlarmış. Fakat bir çözüme bir türlü ulaşamazlarmış.

Aradan uzunca bir zaman geçmiş ve aynı problem aynı şekilde devam ediyormuş. Köy halkı artık bu duruma dayanamaz olmuş. Bu sıkıntıdan kurtulmak için çareler aramış ve bir yabancı köy halkına yüzen atlardan bahsetmiş. Yüzen atların onların derdine derman olacağını söylemiş.

Başka çaresi olmayan köy halkı yüzen atlara ulaşmaya karar vermiş ve geceyi beklemeye koyulmuş. Ellerinde fenerler ile o dayanılmaz sesin ortaya çıkması için geri sayıma başlamışlar. Ses duyulmaya başlandığında fenerlerle köyün çıkışındaki nehre doğru ilerlemişler. Onlar nereye gitse ses onları takip ediyormuş. Nehre vardıklarında üç kez uzun uzun ıslık çalmışlar ve suyun içinden birden yüzen atlar çıkmış. Hemen ellerindeki fenerleri bırakıp yüzen atlara atlamışlar ve yüzen atlarla birlikte köyün uzağına varıp o sesi orada bırakıp köye geri dönüp sesten kurtulmuşlar.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu