Zalim Kral ve Cesur Savaşçı Masalı

Bir varmış bir yokmuş çok eski zamanlarda ülkelerin birinde zalim bir kral yaşarmış.

Bu kralın hiç kimseye acıması yokmuş hatta kendi halkına bile acımaz onlara çok kötü davranırmış. Halk acı içinde kıvranıp açlıktan öldüğünde bile umursamazmış. Kendi sarayında karnını tıka basa doyurup eğlenceden eğlenceye koşarmış. Hizmetkarları onu çok kez uyarmaya çalışmış ama ya onları hapse attırmış ya da hiçbirini duymak istememiş.

Günlerden bir gün hizmetkarlarından biri ansızın içeriye girmiş.” Kralım çok kötü bir haber var.” demiş.” Yanımızdaki ülkeler bize savaş açtı hızla buraya yaklaşıyorlar” demiş.

Zalim Kral ne yapacağını şaşırmış. Hizmetkarlarına bağırıp çağırmaya başlamış.” Hemen altınların hepsini toplayın buradan gidiyorum” demiş. Hizmetkarları krallarına “Kralım kendi halkınızı terk mi edeceksiniz kalıp savaşmayacak mısınız?” demiş.

Kral’da “Ne savaşması sen kafayı mı yedin? Eğer çok istiyorsan kalıp kendiniz savaşın” demiş.

Öte yandan düşman askerleri hızla ilerliyorlarmış. Önlerine ne çıkarsa yakıp yıkıyorlarmış halk acı içinde ve çaresizmiş. İşte tam bu sırada çok cesur bir savaşçı ortaya çıkıp kendini öne atmış. Kalan askerlere önderlik edip düşmanı birçok yerde yenmiş.

Halk bu savaşçıyı çok sevmiş. Düşmanı büyük bir yenilgiye uğratan Cesur savaşçı ve askerleri zaferle dönmüşler. Cesur savaşçıyı yeni kralları ilan etmişler. Zafer kutlamaları kırk gün kırk gece sürmüş. İşte tam bu sırada Zalim Kral tekrar ortaya çıkmış ve bu zaferi kendisinin yaptığını iddia etmiş.

Ancak halk her şeyin farkındalarmış. Zor günlerinde halkını terk eden Zalim kralı asla istemiyorlar.  Büyük bir kızgınlıkla ülkeden kovmuşlar. Zalim Kral orada başka ülkelerin askerlerine esir düşmüş. Bir gün kendi halkına yaptığı zulmü artık her gün kendisi çekiyormuş. Zalim Kral artık yaptıklarının cezasını çektiğinin farkındaymış. Artık çok pişmanmış ama iş işten geçmiş. Cesur Savaşçı Kral olduktan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi değilmiş. Ülkeye Barış refah ve mutluluk getirmiş. Halkı ile birlikte sonsuza kadar mutlu yaşamışlar. Bir daha hiç kimse gözyaşı dökmemiş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 10 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu