Pelin’ in Hayal Dünyası Masalı

Bir zamanlar uzak diyarlarda Pelin isminde çok tatlı bit kız çocuğu yaşıyormuş. Hayal kurmayı i kadar çok severmiş ki hayalsiz tek bit günü olmaz ve hep bu şekilde zaman geçirirmiş. Özellikle geceleri yatmadan önce kurduğu hayaller çok mutlu ediyormuş m sabah uyandığı zaman, tekrar hayallerine devam ediyormuş. Kendine ait hayal dünyası çok geniş ve garipmiş. Rengârenk anlar yaşarmış.

Bir gün yine yatağına yatmış ve hayaller kurmaya başlamış. Hayalinde çok ünlü bir şarkıcı olmuş. Herkes ondan bahsediyor ve onu tanıyormuş. Konserler veriyor, enstrümanlar çalıyormuş. Bir sürü seveni varmış. Uyandığında hayalinin gerçek olmayışı onu biraz üzse de hayaline akşam devam etmek istiyormuş. Pelin gerçek bir sanatçı olmayı çok istiyor ama ailesi bu duruma hiç sıcak bakmıyormuş. Derslerin önemli olduğunu ve sürekli ders çalışması gerektiğini söylüyorlarmış. Pelin’ in hayallerinde is hep sanatçı olmak varmış.

Yine bir gün Pelin hazırlanmış ve okula gitmek için, servise binmiş. Yaklaşık yarım saat sonra okulda olacakmış. Bu süreç içinde o çok sevdiği hayale devam etmek istemiş. Yarım saatte ne kadar çok hayal kuracağını düşünmüş. Hemen aklına dün nerede kaldığı aklına gelmiş ve o hareketli hayatın içine tekrar girmiş. Her türlü enstrümanı çalıyor, albümleri satıyor ve yurtdışı konserleri veriyormuş. Tam olarak bir yıldız olmuş ve herkes ondan imza istiyormuş.

Servis okula gelmiş ve Pelin inmiş ve derse girmiş. İlk ders müzik dersi olduğu için çok heyecanlıymış. Öğretmen gelene kadar hemen hayallere dalmış ve öğrencilere bir şeyler öğrettiğini, keman çaldığını düşünmüş. Gerçekte her şey farklıymış. Bu alana çok fazla ilgisi olup, kimseye söylemiyormuş. Bu da onun üzülmesine sebep oluyormuş. Bir gün cesaret Edip müzik dersinde bir şarkı söylemek istemiş ama çok da başarılı olamamış.

Aradan uzun yıllar geçmiş. Pelin büyümüş ve çok iyi bir doktor olmuş. İçindeki sanatçı ruhu hep yaşıyor hiç bitmiyormuş. İçindeki bu ukde ile çok uzun yıllar yaşamış. Biraz yaşlandığı zaman, ekşi günleri küçük bir tebessüm ile hatırlıyormuş. Çok başarılı bir doktor olmuş ve evlilik yapmış. Bu evlilikten bir çocuğu olmuş. Çocuğuna çok önem veriyor, hayalleri ne ise o yöne gitmesi için, teşvik ediyormuş.

Her insanın mutlaka hayalleri vardır. Hepsine kavuşmak bazen mümkün olmaz. Hayaller için uğraş vermek gerekir. Pelin bir sanatçı olmayı sadece hayallerinde istediği için gerçek olmadı. Eğer bunu gerçekten istese mutlaka yapardı. Pelin o günden sonra çocuğu için birbirinden farklı müzik dersleri aldırmaya başladı. Çocuğu birçok enstrüman çalıyor, müziği çok seviyordu. Bu da Pelin’ i bu hayatta en mutlu eden şeylerden biriydi. Kendi hayalini çocuğunda görmek, onu yaşamı boyunca hep mutlu etti.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu