İtfaiyeci Olmak İsteyen Filin Masalı

Bir zamanlar en büyük hayali itfaiyeci olmak olan bir fil vardı. Çevresindeki itfaiyecilerin yangın söndürmek ve insanların hayatlarını kurtarmak için çabalaması onlara olan hayranlığını arttırıyordu. Onların cesareti ve kahramanlığı onu büyülüyordu.

Bir gün itfaiye okuluna yeni öğrenci alınacağını öğrendi. Bu haberi duyan fil, çok heyecanlanıp hemen başvurdu.

Yeni okuluna kendini kanıtlayıp muhakkak iyi bir itfaiyeci olacaktı. Okuldaki ilk günlerinde diğer arkadaşlarıyla tanıştı. Bazı eğitimleri yerine getirmesi gerekiyordu. Fil iri cüssesinden dolayı bazı hareketleri yapmakta zorlandığı için arkadaşları ona güldüler. Onun hiçbir zaman iyi bir itfaiyeci olacağına inanmadılar. Ancak fil arkadaşlarının kötü düşüncelerine hiç aldırış etmedi. Hedefinden asla şaşmadı.

Fil diğer arkadaşlarının aksine kendisinde özel yetenekler olduğuna inanıyordu. Her şeyden önce uzun bir hortumu vardı. Onu su taşımak için kullanıp, yangınlara su püskürtmek için rahatlıkla kullanabilirdi. İri cüssesini ise ulaşılamayan yüksek binalara ulaşıp yanan binadaki insanları ve hayvanları rahatlıkla kurtarabilirdi.

Üstelik güçlü bacaklarıyla birden fazla kişiyi sırtında taşıyabilirdi. İçinden arkadaşlarının bunu görmemesinin ne kadar kötü olduğunu düşündü. Ama fil hiçbir zaman yılmadan çalışmaya devam etti. Bazı engeller ve sorunlarla karşılaşsa da itfaiye okulunun en başarılı öğrencilerinden olup mezun oldu. Fil artık itfaiyeci olmuştu. Yeni görevinde çok heyecanlıydı.

Bir gün aniden bilinmeyen bir nedenden yangın çıktığı ihbarı geldi. Fil ve arkadaşları hemen yangının olduğu yere gittiler. Fil ilk defa gerçek bir yangınla karşılaşmıştı. Bu yüzden tereddüt edip içeriye girmemeye karar verdi. Takım arkadaşları ona içeriye girmesini söylese de çok korkmuştu. Tam o sırada içeriden birisinin yardım için bağırdığını duydu.

Bu daha önce itfaiye okulunda kendisiyle dalga geçen sınıf arkadaşlarından birisiydi. Hiç tereddüt etmeden hortumuna su alıp içeriye girdi. Arkadaşı yangınların arasına sıkışmış çıkacak hiçbir çıkış yolu bulamıyordu. Fil hemen hortumundaki suyu püskürterek yangını söndürüp, arkadaşını sırtına alarak dışarıya çıkarttı. Dışarıya çıkınca çevredeki herkes onları alkışladı. Fil kendi değerini kanıtladığı için kendisiyle çok gurur duydu. Arkadaşı da daha önce fille dalga geçtiği için çok utandı. Arkadaşından özür diledi.

Fil o günden sonra çok başarılı bir itfaiyeci oldu. Yangınlarda hayat kurtarmaya devam etti.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 4 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu