Pastel ile Kivi Masalı

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde iken küçük bir kulübede yaşayan pastel ve kivi kardeşler oyun oynamayı çok severmiş. Oyunlarında birbirinden farklı oyuncaklarla eğlenirlermiş. Babaları marangozmuş. O yüzden çok güzel oyuncalar yaparmış. Bir gün yine oyuncakları ile oynamak için bahçeye çıktıklarında küçük bir ayı görürler. Ayı kardeş şirin mi şirin tatlı mı tatlıydı. Kardeşler bu ayıya yaklaşmaya karar verir. Yanına giderek ona dostça yaklaştıklarını söylerler. Ayı kardeş çok korkar. Ama o da yeni arkadaşlar edinmek ister. Bu yüzden pastel ve kivi kardeşlerin oyun istediğini kabul eder.

Pastel ve kivi kardeşler ayı kardeşle oyunlar oynarken en sevdiği oyuncaklarını gösterirler. Ayı kardeş bu oyuncakları çok sever. Oynamak için bir tanesini eline alır. Oyuncağı tutar tutmaz bir anda yere düşer ve oyuncak kırılır. Pastel ve kivi kardeşler ağlamaya başlar. Çok sevdikleri oyuncaları ayı kardeş yüzünden kırılmıştır. Ağlama seslerini duyan anneleri çocukların yanlarına gelir ve onları teselli eder. Ayı kardeş ise çok pişmandır. Oradan sessizce uzaklaşır. Kardeşlerden biri bir daha ayı kardeşi görmek istemediğini söyler. Fakat çocukların anne ve babası bu tavırlarının yanlış olduğunu belirtir.

Ayı kardeş ona hep iyilik yapan ve karnını doyuran kardeşlere karşı çok mahcuptur. Bir gün ormanda gezerken onlar için çiçekler toplamaya karar verir. Ayı kardeş toplayabildiği tüm çiçekleri kardeşler için çok güzel bir buket yapmıştır. Bir gün kulübeye doğru giderken kardeşlerden özür dilemek ve onlardan af istemek için heyecanla adımlarını attı. Tam kulübeye yaklaşmışken büyük bir acıyla bağırdı. Ayı kardeşin ayağına kapan girmişti. Kardeşler ve ailesi ayının acı seslerini duydu. Sonra hemen yanına koştu.

Pastel ve kivi kardeş ayının can çekiştiğini görünce hiç vakit kaybetmedi. Kardeşlerin babası gelerek ayıyı kurtardı. Hemen kulübeye götürdüler. Sonra ayıya günler boyunca baktılar. Ayı iyileşti ve çocuklar ayıdan özür diledi. Ayı kardeşte çocuklardan özür dileyerek bir daha asla oyuncakları kırmayacağını söyledi. Çocukların babası ise çocuklarını karşısına alıp onlarla konuştu. Ayı kardeşin gücü çocukların gücünden daha fazlaydı. Bu sebepten dolayı çocukların oyuncakları ayının elinde hemencik kırılıverdi. Çocuklar bu durumu anladıklarında ayı kardeş için babalarından yeni bir oyuncak istediler. Hem çocuklar için hem de ayı için oyuncaklar yapan yetenekli baba herkesin mutlu olmasını sağladı. Çocuklar ayı kardeşleriyle bir ömür boyu mutlu yaşadılar.

Daha fazla masal okumak isterseniz Hikaye Oku kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu