Yavru Ördeğin Hikayesi

Bir zamanlar şirin küçük bir gölette Dani adında meraklı ve maceracı bir ördek yavrusu yaşardı. Dani uzun otlardan pırıl pırıl mavi suya kadar etrafındaki her şeyi keşfetmeyi severdi.Güneşli bir sabah Dani göletin kenarına doğru yürürken sazlıklarda saklanan küçük ve parlak bir şey fark etti. Parlak turuncu gagasıyla onu nazikçe tuttu ve güzel bir altın tüy olduğunu keşfetti. Heyecanla arkadaşlarına küçük balığa ve arkadaş canlısı kaplumbağaya gösterdi.

Dani’nin altın tüyünün haberi hızla gölete yayıldı ve kısa süre sonra konuşma yakındaki ormanın derinliklerinde yaşayan bilge yaşlı baykuşa ulaştı. Özel tüyü duyunca “Sevgili Dani bu tüy büyülü dolayısıyla ona sahip olanın en büyük dileğinin gerçekleşeceği söylenir.”

Dani’nin gözleri büyüdü ve küçük perdeli ayakları neşeyle hoplamaya başladı. En büyük dileğinin ne olmasını istediğini tam olarak biliyordu. Kalbindeki kararlılıkla altın tüyü kanadının altına yavaşça soktu ve büyüsünü test etmeye hazırdı.

Günler haftalara dönüşürken Dani sıkı bir antrenman yaptı. Küçük ayaklarıyla kürek çekiyor ve yorulmadan kanatlarını çırpıyor muhteşem bir yüzücü olmak için her gün alıştırma yapıyordu. Arkadaşları onu neşelendirdi ve asla pes etmemesi için cesaretlendirdi. Yorgun ve hüsrana uğramış olsa bile dileğinin gerçekleşmesi düşüncesi devam etmesini sağladı.

Sonunda Büyük Gölet Yarışı günü geldi. Büyük ve küçük tüm hayvanlar yarışmayı izlemek için toplandı. Dani başlangıç çizgisinde durdu kalbi heyecanla çarpıyordu. Derin bir nefes aldı ve dalgaların arasından zarifçe süzülerek suya daldı.

Dani her vuruşta daha da hızlandığını hissedebiliyordu. Diğer hayvanlar onun inanılmaz hızına hayret ettiler yetişemediler. Sanki altın tüyün büyüsü her hareketini körüklüyordu.

Bitiş çizgisine ulaştığında Dani’nin arkadaşları neşeli şarlatanlara tezahüratlara ve alkışlara boğuldu. Yarışı kazanmıştı! Diğer hayvanlar yeni keşfettiği yüzme becerilerinden etkilenerek onu tebrik ettiler. Dani en sevdiği dileğinin büyülü altın tüy sayesinde gerçekleştiğini bilerek gururla ışıldadı.

O günden sonra Dani gölette zarif bir şekilde yüzmeye devam etti. Sonrasında maceralarını arkadaşlarıyla paylaştı. Başarısının gerçek sırrını asla unutmadı. Sadece büyülü tüyü değil aynı zamanda hayallerini gerçekleştiren kararlılığı ve sıkı çalışmasıydı.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 3 yaş masalları ve hikayeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu