Barbie Masalı

Bir varmış bir yokmuş…Oyuncakların dünyasına dalıp çok eğlenen Ela, Barbie bebeklerini çok seviyormuş. Barbie bebeklerini çok sevdiği için, onlara kendi dünyasında çok fazla yer vermeye başlamış. Bu bebeklerle bütün gün hayal kurup gününün nasıl geçmesini istiyorsa öyle oyunlar kurmaya başlamış. Bu oyunlara kendini o kadar kaptırıyormuş ki oyunlardaki bebekleri kendi olarak hayal ediyormuş.

Bir gün yine Barbie bebekleriyle oynarken, kendini yine oyunun merkezine koymuş. Böylece artık bir Barbie dünyasında yaşadığını hayal etmeye başlamış. Hayali, Ela’ya Barbie dünyasında bir kapı aralamış. Bu kapıdan içeri girdiğinde her şeyin pespembe olması Ela’yı çok şaşırtmış. Bütün Barbie kızları burada toplanıp keyifli bir sohbet ediyorlarmış. Sohbete dahil olduğunda burasının Barbie ülkesi olduğunu öğrenmiş.

Biraz gezinmeye başladığında her şeyin kusursuz göründüğünü fark etmiş. Bu kadar kusursuz görünmek, belki de Barbie dünyasının en önemli özelliğidir diye düşünmüş. Biraz ilerlediğinde harika ev yapımı pastaların ve şekerlemelerin olduğu bir pastane görmüş. İçinde her şeyin iştah kabartan bir halde durduğunu görünce denemeden duramamış.

Pastaneye oturmuş ve bir kahve eşliğinde çilekli bir tatlı sipariş etmiş. Tadı ve görüntüsü enfes olan bu tatlının kahveyle bu kadar yakışması son derece memnun etmiş Ela’yı. Tatlı ve kahvesini bitirdikten sonra biraz alışveriş yapmak istemiş Barbie Ela. Kendisinin bu kadar kusursuz bir ülkede daha neler yaşayacağı şimdiden heyecan vericiymiş.

Birden odasının kapısının açılmasıyla birlikte, annesi gözleri kapalı hayal kuran Ela’ya gülümsemiş ve ne düşündüğünü sormuş. Ela, bir Barbie olduğunu hayal ettiğini ve Barbie ülkesine gittiğini söylemiş. Annesi, bunun gerçek olamayacağını anlatmış. Ela’nın oyuncaklarla kurduğu bağdan çok memnunmuş. Bu kadarınınsa oyuna ve oyuncaklara çok anlam yüklemek demek olduğunu belirtmiş.

Oyuncakların çocukların iyi vakit geçirmesi için yalnızca bir araç olduğunu anlattığında, Ela ikna olmaya başlamış. O da annesine Barbie bebekleri çok sevdiğini ve onlarla birlikte hayal kurmanın güzelliklerinin adeta onda bir hobi haline geldiğini söyleyerek cevap vermiş. Bundan sonra oyuncaklara ayıracağı zamanı birlikte düzenlemişler. Oyuncaklar Ela için artık yalnızca keyifli zamanların eşlikçisiymiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu