Çöpten Gelen Arkadaş

Zamanın birinden Elif adında bir kız varmış. Bu kız tek katlı ve bahçesi olan bir evde yaşıyormuş. Elif okul çağında olan bir kızmış ve etrafında çok fazla arkadaşı yokmuş. Tüm gün kendi çapında oyunlar kurarak zamanını geçirirmiş. Arada sırada annesine yardım ederek onlar ile birlikte iş yaparmış. Hafta içi okula gittiği için oyuna pek zamanı olmuyormuş. Okuldan geldikten sonra akşam yemeğinin ardından çok yorulup salonda uyuyakalıyormuş. O kadar uykusu geliyormuş ki zaman zaman öğretmenin verdiği ödevleri yapamadan uyuyormuş.

Elif artık kendi oyuncaklarından da sıkılmış. Hiç arkadaşı olmadığı için de başka bir oyuncağının olmasını çok istiyormuş. Aklında hep bir bez bebek varmış. Bir gün annesine artık yeni bir bez bebek istediğini ve çok canının sıkıldığını söylemiş. Annesi de Elif e yeni bir oyuncak bebek alamayacağını ve eski oyuncakları ile oynamaya devam etmesini söylemiş. Çok canı sıkılan Elif kendini odasına kapatmış ve ağlamaya başlamış. Ertesi hafta sonu Elif sıkıntısının geçmesi için annesi ile birlikte evin yakınlarında bulunan parka gitmeye karar vermişler. Elif in hiç arkadaşı olmadığı için belki park da bir arkadaş bulma ümidi ile ilerlemişler. Parkta hiç kimse yokmuş. Elif bu duruma daha da üzülmüş. İçinden keşke bir bez bebeğim olsaydı ve ben de onu ile vakit geçirseydim diye geçirmiş.

Akşam olmasına yakın artık eve gitmeleri gerekiyormuş. Annesinin elini tutan Elif şarkı söyleyerek ilerlerken yolun kenarında taşmış olan bir çöp kovası görmüş. Gözüne hemen parlak bir elbise ilişmiş. Elif çöp kovalarının uzağından geçmeyi tercih edermiş ancak bu parlak şey onun çok fazla dikkatini çekmiş ve yakınına gidip bakmak istemiş. Annesi de Elif in bu ısrarlarına daha fazla dayanamamış. Çöp kovasının yanına yaklaştıklarında ise elbisesi yırtılmış bir bez bebek görmüşler. Bazı yerleri yırtılmış, bazı yerleri ise kirlenmişti. Elif annesine bu bez bebeği tamir edip edemeyeceklerini sormuş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Minimini İle Pitipiti Masalı

Annesi de Elif in ne kadar istekli olduğunu görmüş ve onu kurtarmaya karar vermişler. Büyük bir heyecan içinde eve gitmişler ve ilk olarak bez bebeği güzel bir şekilde yıkayıp kurutmuşlar. Ertesi gün Elif ve annesi bez bebek için gerekli olabilecek iğne, iplik ve kumaş gibi malzemeleri temin ederek bez bebeği onarmaya başlamışlar. Yıkandıktan sonra daha bir güzel olan bez bebek artık Elif in can yoldaşı olacaktı. Annesi bebeğin yırtılan elbisesini güzel bir şekilde dikti. Karışmış olan saçlarını bir güzel taradı. Tamir işlemi bittikten sonra artık oyunlar oynamaya hazırdı.

Elif in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Annesine sarılarak ona çok teşekkür etti ve yanağına bir öpücük kondurdu. Artık Elif in bir arkadaşı vardı ve onun ile birlikte çok eğlenceli zamanlar geçirecekti. 

Formun Üstü

Formun Altı

Çocuklarımızın İlgisini Çekecek Diğer Sayfalarımız

TEKERLEMELER

ESPRİLER

BİLMECELER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu