Gizli Bahçe Masalı

Bir zamanlar küçük bir kasabada Emre adında meraklı küçük bir çocuk yaşarmış. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uykusundan uyanan Emre, gece güzel bir rüya görmüş. Bu güzel rüyadan annesine bahsetmek için Emre yatağından kalkıp elini yüzünü yıkamış. Annesinin hazırladığı kahvaltısını yapmış. Gördüğü rüyadan annesine de bahsetmiş. Rüyasında çiçeklerle dolu güzel bir bahçede olduğunu görmüş. Rüyanın etkisinden bir türlü çıkamamış. O yüzden dışarı çıkıp bu gizli bahçeyi araştırmak için yola koyulmuş. Emre mahallede dolanarak komşularının bahçelerine tek tek bakmış. Ancak rüyasında gördüğü bahçeye hiçbiri benzemiyormuş.

Tam evine dönerken terkedilmiş bir evin bahçesinde yer alan kırmızı güllerin arasında mor bir çiçek dikkatini çekmiş. Yavaşça çiçeğe yaklaşıp onu hafifçe okşamış. Mor çiçek bir anda parlayıp ışık yaymaya başlamış. Emre bir anda çok heyecanlanmış. Ne olduğunu anlayamamış. Gördüğü rüyanın gerçek olduğunu anlamış. Mor çiçeği alıp yolculuğuna devam etmiş. Yolculukta farklı renklerde çiçekler görmüş onları da yanına alıp devam etmiş.

Emre nihayet uzun bir yürüyüşün sonunda büyük bir kapının yanında durmuş. Kapının ardında muhteşem renklerde ışıl ışıl parlayan çiçeklerin olduğu gizli bir bahçe keşfetmiş. Gökkuşağının renginde çiçekler mis gibi kokmuş. Kelebekler çiçeklerin etrafında uçup bahçeye büyülü bir hava katmış.

Emre bu bahçeyi görünce

  • Rüyalarımdaki bahçe” diye sevinç içinde bağırmış.

Emre bu gizli bahçede dolaşırken küçük mavi bir çiçeğin kendisine seslendiğini duymuş.

Çiçek sakin bir sesle,

  • Bahçemize hoş geldin. Ben yaşam çiçeğim. Bahçeyi keşfettiğin için sana küçük bir hediyem var” deyip Emre’ye küçük bir tohum hediye etmiş.

Emre elindeki tohumla esrarengiz bir şekilde kendini evinde bulmuş.

Yaşadığı bu sıra dışı olay karşısında hayretler içerisinde kalmış. Elindeki tohumu saksıya ekmiş. Emre tohumu her gün sulayıp gelişmesi için ona gözü gibi bakmış. Çok geçmeden tohum yavaş yavaş büyüyüp gelişmeye başlamış. Sonunda gökkuşağının renklerini barındıran muhteşem bir çiçeğe dönüşmüş.

Emre bu çiçeğe baktıkça yaşadığı maceraları aklına gelmiş. Bu gizemli bahçe ve özel çiçeği sayesinde hayatın büyüsünü keşfetmiş.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin 1 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu