Hayalet Avcısı Harry Prlce

Harry Prlce aslında bir psişik araştırmalar uzmanıdır. İngiltere’de bu uzmanın ismi bir bina ile birlikte anılır. Bu bina, İngiltere’nin tarihi binalarından birisi olan Borley. Borley içinde oturan çoğu kişinin garip deneyimler yaşadığı ilginç bir binadır. Viktorya döneminden kalan bu bina 20 yıla yakın bir süre hayaletler tarafından gasp dilmiş. İçinde yaşayan herkes bu olaya ilişkin bir şeyler yaşamış. Harry Prlce ise, bu olayı araştırmak için çok çabalamış. Bina ve içerisinde yaşananlarla ilişkili bir kitabı yayınlanmış. Bu kitap sayesinde herkes psişik dünya adı verilen farklı bir alanla ilgili daha çok bilgi edinmiş. Harry Prlce’in ismi de hayalet avcısı olarak kalmış.

Hayaletli Borley Binası
Borley 1863 yılında inşa edilen tarihi bir bina. Harry Prlce ile bu binayla ilgili araştırmalarına 1929’da başlamış. O zamana kadar binanın içinde yaşayanlar farklı sesler duyduklarını hatta garip varlıklar gördüğünü anlatmış. Gördükleri içinde bir rahibe, başı olamayan bir adam, sürekli arabasını çekmekte olan bir arabacı ve de tanımlanamayan upuzun ve siyah bir varlık varmış. Zincir şıkırtıları, binanın yanındaki kiliseden sürekli duyulan ilahiler, kırılan cam sesleri ve çok fazla ayak sesi binada yaşayanları sürekli korkutmuş. Harry Prlce içerisinde yaşayan insanların anlattıklarını tam 19 yıl boyunca araştırmış ve duyduklarından bir kitap hazırlamış.

Binanın İçinden Araştırmalar
Harry Prlce, 1937 senesinde bir takım bilim insanı ve mühendisler gibi araştırmacılardan oluşan yaklaşık 40 kişiyle birlikte binada oturmaya başlamış. Önceleri fark edilen tek şey bazı odaların diğerlerinden daha soğuk olmasıdır. Bazen bir odada kalan araştırmacılardan birisi birdenbire odanın ısısının yaklaşık on derece düştüğüne şahit olur. Öte yandan araştırmacı Harry Prlce dahil bir kaç kişi rahibenin hayaletini görür ve hatta onunla konuşur.

Rahibe çok eskiden Fransa’dan bu binaya getirilmiş. Ev sahibi ile evlenmek üzereyken öldürülmüş. Prlce bu olayla ilgili bir araştırma yapar ve rahibenin bahsettiği zamanda ölen bir kadının kafatasına ve mezarına ulaşır. Yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınlayan Prlce daha sonra Londra Üniversitesi’nde psişik araştırmalarla ilgili bir laboratuvar kurulmasına da öncülük eder.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu