Küçük Prensesin Hikayesi

Bir zamanlar uzak bir krallıkta Ayşe adında küçük bir prenses varmış. Sadece iki yaşındaydı ama merakla dolu bir kalbi ve macera özlemi çeken bir ruhu vardı. Prenses Ayşe her ihtiyacına cevap veren güzel bahçeler ve hizmetçilerle çevrili büyük bir kalede yaşıyordu. Ama dünyadaki her şeyden çok sevdiği bir şey vardı. Bulut adlı oyuncak tek boynuzlu atı onun en değerlisiydi.

Prenses Ayşe her gün saatlerce Bulut ile oynardı. Krallık boyunca hayali yolculuklara çıkar büyülü ormanları keşfeder ve büyülü yaratıklarla tanışırlardı. Bulut onun sadık arkadaşıydı her zaman hikayelerini dinlemek ve sevincini paylaşmak için oradaydı.

Güneşli bir sabah Prenses Ayşe uyandığında Bulut’un yatağından kaybolduğunu görür. Tüm kaleyi ararken panik başladı ama Bulut hiçbir yerde bulunamadı. Sevgili arkadaşının sonsuza dek kaybolduğunu hayal ederken gözleri yaşlarla doldu. Bulut’u bulmaya kararlı olan Prenses Ayşe bir karar verdi. Minik mor ayakkabılarını giydi altın saçlarını at kuyruğuna bağladı ve bir göreve çıktı. Cesur bir küçük prenses olduğunu bildiği için korkmuyordu.

Prenses Ayşe kaleyi çevreleyen mistik ormana girdi. Üzerinde yükselen uzun ağaçlar yoluna gölgeler düşürüyordu. Şarkı söyleyen kuşların ve hışırdayan yaprakların sesi havayı doldurdu ama Parıltı’dan hiçbir iz yoktu.

Tam umudunu kaybetmeye başlarken Prenses Ayşe rengarenk çiçeklerle dolu bir açıklığa rastladı. Açıklığın ortasında bilge gözleri ve nazik bir gülümsemesi olan nazik yaşlı bir kadın duruyordu. “Seni benim mütevazi evime getiren nedir küçük prenses?” Diye sordu kadın.

Prenses Ayşe burnunu çekerek Bulut’un nasıl kaybolduğunu ve onu bulmaya nasıl kararlı olduğunu anlattı.

Yaşlı kadın bilerek başını salladı ve “Bazen sevdiğimiz şeyler kendi maceralarında dolaşıyor. Belki de Bulut yeni bir arkadaş buldu ve kendi büyük maceralarını yaşıyor.”

Prenses Ayşe bu sözleri düşünürken gözyaşları gülümsemeye dönüştü. Bulut’un ona ihtiyacı olduğu kadar ona da ihtiyacı olabileceğini fark etti.

Yaşlı kadına rehberliği için teşekkür eden Prenses Ayşe kaleye geri döndü. Şaşırtıcı bir şekilde büyük koridora girerken tam ortasında oturan gözlerinde muzip bir parıltıyla Bulut vardı. Prenses Ayşe Bulut’a doğru koştu ona sıkıca sarıldı ve bir daha asla dolaşmasına izin vermeyeceğine söz verdi.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin 2 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu