Kuzu Minnak ve Arkadaşlarının Macerası Masalı

Çiftliğin en yaramaz ve hareketli kuzusu Minnak bir gün yine yaramazlık peşindeymiş. Yaptıklarıyla artık herkesi kızdırır hale gelmiş. Ama yine de dur durak bilmiyormuş. Yine günlerden bir gün yaramazlık peşinde koşarken Minnak birden ayağını burkmuş. Bir anda bağırmış ve canı çok acımış. Hemen annesini çağırmış. Annesi yanına geldiğinde ayağının kırıldığını görmüş. İyileştirmek için onu ahıra götürmüş. Sahibi kuzuyu görünce çok üzülmüş. Onu veterinere götürmüş ve iyileştirmiş.

Yaramazlık peşinde koşmaktan bıkmayan kuzu, ayağının kırılmasının ardından biraz olsun değişmiş. O kadar çok canı yanmış ki bir daha yaramazlık yapmayacakmış. Fakat bu çok uzun sürmemiş. Kısa süre sonra Minnak çiftlikte tekrar yaramazlıklar peşinde koşmaya başlamış.

Kuzu ve arkadaşları eğlenceli bir gün geçirmek için bir gün büyük bir işe kalkışmış. Kuzu Minnak bütün arkadaşlarını ahırın dışına çıkmayı ikna etmiş. Aslında pek de ikna olmasalar da arkadaşlarının sözünü dinleyerek onun peşine takılmışlar. Ahırdan biraz uzaklaştıktan sonra bazı tehlikelerle yüzleşmişler. Etrafta köpekler varmış. Çok korkmuşlar ve eve geri dönmek istemişler. Fakat bir de ne görsünler bütün köpekler etrafı sarmış.

Kısa süre içerisinde ahırdaki en büyük köpek gelip kuzuları kurtarmış. Eğer o olmasaydı köpekler kuzulara saldıracakmış. Hep birlikte eve geri dönmüşler. Dönüşlerinde her birinin ailesi kuzuları yanına çekip ne kadar yanlış yaptıklarını anlatmış. Zaten her biri yaptıkları yanlışın farkındaymış. Ama en yaramaz olan kuzu söz dinlemediği için arkadaşlarını da bu işe dahil etmiş.

Ailesi onun için cezalandırma düşünmüş. Bütün ahırı temizlemesi gerektiğini söylemişler. Eğer yapmazsa bütün gün aç kalacakmış. Bu duruma asla katlanamayan Minnak kuzu kalkışmış temizliğe. Zorlu bir günün ardından tamamen enerjisi tükenmiş. Bu sefer gerçekten akıllanmış. Bir daha asla yaramazlık yapmayacakmış. Ailesine söz vermiş ve arkadaşlarına da artık yaramazlıklarına dahil etmeyecekmiş. Daha uslu ve aklı başında bir kuzu olacakmış.

Kısa süre içerisinde gerçekten sözünü tutan kuzu tüm çiftlikte takdir edilmiş. Hatta herkesi etrafını düzenlemek için teşvik etmiş. Ayrıca arkadaşlarına aile sözünü dinlemelerini gerektiğinden bahsetmiş. Çünkü ailenin ne kadar önemli olduğunun farkına varmış. Eğer o gün köpekler kendisine saldırsaydı çok daha kötü şeyler olabilirdi. Bunu düşündükçe ailesinin sözünden çıkmayarak her zaman onları dinleyecekmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu