Masal Dinlemeyi Seven Fil Yavrusu Masalı

Bir zamanlar ülkelerin birinde büyük bir hayvanat bahçesi varmış Bu hayvanat bahçesindeki hayvanların bahar geldiğinde minik yavruları dünyaya gelirmiş. Bu baharda fil ailesinin minik bir yavruları olmuş. Bu çok mutlu bir olaymış. Hayvanat bahçesindeki bütün hayvanlar çok mutlu olmuşlar. Tabii hayvanat bahçesinin görevlilerinde çok mutlu olmuş.

Minik fil yavrusu gün geçtikçe etrafındaki dünyayla ve hayvanat bahçesinin yeni üyeleriyle tanışıyormuş. Minik fil çok akıllıymış. Her şeyi çok çabuk öğreniyormuş.

Bakıcısı her gün onun için gelip taze meyve ve sebze veriyor, gözlemliyormuş.

Bakıcısı yine günlerden bir gün filin yanına gelmiş ancak minik filin durumunu hiç beğenmemiş. Minik fil çok yorgun ve halsiz görünüyormuş. Sürekli esneyip duruyormuş.

Bakıcısı neler olur bittiğini öğrenmek için gün boyunca minik fili gözlemlemiş. Ortada hiçbir gariplik yokmuş.

Minik filde diğer filler gibi yemeğini düzenli yiyor, diğerleri gibi etrafta dolaşıyormuş. Bu yüzden bakıcısı akşam da minik fili gözlemlemeye karar vermiş.

Akşam olunca bütün filler uyumak için bir yer bulmuşlar ancak minik filin gözüne bir türlü uyku girmiyormuş. Bazen gözlerini kapatır gibi oluyormuş ancak yeniden açıp ortalıkta dolaşıyormuş.

Bakıcısı birkaç gün daha minik fili gözlemlemiş. Her gece aynısı olmuş.

Bakıcısı minik filin uyuyamadığı için böyle yorgun görüldüğünü anlamış.

Hemen bir çare düşünmüş. İnsan yavrularının uyuyamadığında annelerinin masal okuduğunu aklına getirmiş. Minik fil de denemeye karar vermiş.

Bakıcı güzel bir masal kitabı seçip okumaya başlamış. İlk başta minik fil şaşkın şaşkın bakıcısına bakmış. Ama daha sonra yavaş yavaş gözleri kapanmaya başlamış. Bakıcısının sakin sesi uykusunu getirmiş. Minik fil iyice rahatlayıp uykuya dalmış. Bakıcısı gülümseyerek evine dönmüş.

Ertesi gün minik fil bakıcısının tekrar masal okumasını kapının önünde sabırsızlıkla beklemiş. Bakıcısı minik filin kendisini sabırsızlıkla beklediğini fark edince, tekrar masalını okumuş. Minik fil yine uykuya dalmış. Minik fil büyüyüp yetişkin olana kadar bu her gece böyle devam etmiş.

Minik fil ve bakıcısıyla arasında kopmaz bir bağ oluşmuş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Çocuk Masalları Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu