Minikler Masalı 1. Bölüm

Çok eski zamanlarda, bilinmez diyarlarda kendilerine minikler adı verilen bir toplum varmış. Kırmızı renkten oluşan bu canlılar çok şirinlermiş ve insanlardan uzak bir yaşam tercih etmişler. Minik baba adında onların daima akıl danıştığı tecrübeli biri de rehberleriymiş.

Çok kalabalık bir topluluk olan Miniklerin bir de düşmanları varmış. Bu düşmanın yegane amacı onları yok etmekmiş. Bu nedenle zaman zaman miniklerin yaşadığı kasabaya gelip bazı girişimlerde bulunurmuş. Fakat Minik Baba aklı ile her zaman onu alt edermiş.

Bu düşmanın adı  Dardanelmiş. Dardenel köpeği ile büyüler yapar. Bu büyüler ile miniklere karşı savaş verirmiş. Miniklerin ise tek derdi huzurlu bir şekilde yaşam sürmekmiş. Aynı zamanda ölümsüzlermiş. Çok eski zamanlardan  bu yana yaşıyorlarmış.

Bir gün yakışıklı minik uykusundan sıçrayarak uyanmış. Rüyasında çok kötü bir kabus görmüş. Bu kabusta Dardanel tüm köyü ele geçiriyor ve Miniklere kötülük yapıyormuş. Yakışıklı minik yataktan kalktığı gibi Minik Baba’nın evine gitmiş. Tüm minikler, minik evlerde farklı bir yaşam alanına sahipmiş.

Yakışıklı minik Minik babanın kapısını çalmış ve ‘’ Minik baba, minik baba çabuk aç çok kötü bir rüya gördüm, çabuk aç çabuk!’ diye bağırmaya başlamış. Minik baba koşarak kapıyı açmış ve ‘’ Ne oldu yakışıklı şirin, ne bu hiddet’’ demiş.

Yakışıklı minik gördüğü rüyayı anlatmış. Minik Baba’nın yüzü düşmüş. Çünkü aynı rüyayı seneler önce kendisi de görmüş. Gördüğü rüya sonrasında da  Dardanel köye baskın yapmış. Minik Baba ‘’ Çabuk olmalıyız yakışıklı şirin, tüm köyü uyandırmamız bir araya gelip plan yapmamız gerekiyor’’ demiş.

Minik Baba yaşadığı minik evde bulunan bir tuşa basmış ve tüm köyde yüksek bir alarm sesi yükselmiş. Bu kötü bir şeyler olduğu anlamına geliyormuş. Minik Baba evinden çıkmış ve toplanma alanına doğru koşmaya başlamış. Aynı anda tüm minikler evlerinden çıkarak toplanma alanına doğru koşuyormuş.

Minik Baba kalabalığın yaptığı gürültüye karşılık ‘’ Susun! Susun!’’ diye bağırmış. ‘’ Arkadaşlar, belli ki bir saldırı altındayız. Yakışıklı şirin bir kabus görmüş. Ben de aynı kabusu görmüştüm. Bu kabus sonrasında Dardanel baskın yapıyordu. Sanırım gene aynısı olacak. Sakın telaş yapmayın ve beni dinleyin.

Minikler sanki Minik Baba telaş yapmayın dememiş gibi sağa sola koşmaya çığlık atmaya başlamış. Aralarında sadece güçlü minik durduğu yerde ‘’ Geleceği varsa göreceği de var. Ondan korkacak değilim’’ demiş.

Minik Baba ‘’ Bakın arkadaşlar, eğer doğru adımlar atarsak bu baskından kurtulabiliriz. Bu nedenle panik yapmamız lazım. Hemen durduğunuz yerde durun. Şu an beni dinlemeniz gerekiyor’’ demiş.

Yaklaşık 30 cm boyunda olan minikler, 2 metreden uzun olan Dardanel’den çok korkarmış. Ama madem köylerini korumaları gerekiyor, bunun için her şeyi göze alırlarmış.

Minik  Baba ‘’ Arkadaşlar, şu an Dardanel yolda köye doğru geliyor olmalı. O’nun buraya gelmesini engellemek için köyün dışında 3 kişi lazım bana’’

Güçlü Minik, Tamirci Minik ve Çılgın Minik ellerini kaldırmışlar. Minik Baba’’ Tam da beklediğim gibi demiş. 3’ünüz benim yanıma gelin. Kalanlar ise köyü terk etsin ve saklanma alanına gitsin. Her ne olursa olsun sakın oradan çıkmayın’’ demiş.

3 minik ve minik baba bir araya gelmişler. Diğerleri ise telaşlı bir şekilde saklanma alanına doğru gitmiş. Kimse neler olacağını bilmiyormuş.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu