Yaşlı Teyze ve Sevimli Dostları Masalı

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde çok uzaklarda bir köy varmış. Bu köyde bir yaşlı amca tek başına küçük bir ev de yaşıyormuş. Evinin çok güzel bir bahçesi varmış. Teyzenin çok çocuğu varmış ama hepsi evlenip, başka yerlere taşınmış. Eşi de hastalanıp ölmüş. Günler onun için çok sıkıcı geçiyor, birilerinin onu ziyaret etmesini istiyormuş. Her günü böyle geçiyor ama kimse ziyaretine gelmiyormuş. Yaşlı teyze belli etmese dahi bu duruma çok üzülüyormuş. Yalnızlıktan bahçesine gelen hayvanlar ile konuşmaya başlamış. Çok sevdiği köpeklere derdini anlatıyor, bu onu çok mutlu ediyormuş. Çoğu kişi hayvanlarla konuştuğu için, ondan korkup kaçıyormuş.

Mahallede birçok çocuk varmış. Mahalledeki çocuklardan biri olan Aslan, yaşlı teyzenin durumunu anlayıp, ona çok üzülüyormuş. Aslan çok çalışkan bir o kadar da sevgi dolu bir çocukmuş. Çok çalışkan olduğu için, hem öğretmenleri hem arkadaşları, onu çok seviyormuş. Sanki büyümüşte küçülmüş bir havası varmış. Bazen oyun oynamak istese bile hem ailesi hem de öğretmenleri ona ders çalışması gerektiğini söylüyormuş. Aslan hem çevresine hem de derslerine duyarlı birisiymiş.

Çoğu zaman hep etrafında ne olup bittiğini izlermiş. Çoğu kişinin görmediği şeyleri o garip bir şekilde görürmüş. Birgün tesadüfen yaşlı teyzenin köpekler ile konuştuğunu görmüş ve dinlemiş. Bunun doğru bir hareket olmadığını da biliyormuş. Teyzenin bir hayvan ile konuştuğunu duymak onu çok şaşırtmış ve merak etmiş. Enteresan bir şekilde teyzeye cevap veren sesler olduğunu duymuş. Başka bir insan olduğunu düşünse de yanında yalnızca bir köpek olduğunu görmüş. “ Nasıl yani bir köpek mi konuşuyor?” diye düşünmüş. Köpeğin konuştuğunu görmek, onu biraz da olsa şoka sokmuş. Yaşlı teyze yalnızdı ve onu kimsenin sevmediğine inanmış ve buna üzülüyordu. Bu şekilde hayvanlar ile iletişim kurup, konuşmaya ve başlamıştı. Köpeklerin hepsi bahçesinde ve onun en büyük dostlarıydı.

Yaşlı teyzenin bahçesinde bulunan bütün köpekler ve diğer hayvanlar genellikle insanlar tarafından dışlanan sokak hayvanlarıydı. Yaşlı teyzenin çok güzel bir bahçesi vardı ve burada bütün hayvanlar çok güzel vakit geçiyordu. Aslan’ da her gün olan biteni izliyor, yaşanan her şeye çok şaşırıyordu. Diğer insanlar onunla dalga geçse de yaşlı teyze kimseye aldırış etmiyor, hayvanları ile mutlu günler geçiriyor, onlarla dertleşiyordu.

Aslanda hayvanların konuştuğu her şeyi duyuyordu. Daha sonra sokakta gördüğü kedileri ve köpekleri beslemeye başladı. Öğretmenlerine gördüklerini anlattı. Öğretmenleri ona inandı ve zaman zaman Aslan ile birlikte yaşlı teyzeyi uzaktan izlemeye başladı. Diğer öğrenci arkadaşlarının da çok ilgisini çekmişti. Onlarda sokakta gördükleri hayvanları seviyor, besliyorlardı. O günden sonra hep birlikte yaşlı teyzeyi ziyaret etmeye başladılar ve onu hiç yalnız bırakmadılar. Aynı zamanda sokaklarda hiç aç hayvan kalmadı. Mahallede çok güzel günler yaşandı.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu