İyilik Perisi Masalı

Zamanın hızlıca akıp geçtiği bir dönemde, köyün birinde zorluklar içinde yaşam mücadelesi veren bir aile varmış. Bu aile zor şartlarda yaşamaya çalışır ve ancak kendilerini geçindirebilecek kadar bir gelir elde edebilirmiş. Ahmet, bu ailenin tek çocuğu imiş.

Henüz ilkokula giden Ahmet, küçük yaşta karşı karşıya kaldığı bu zorluklar mücadele etme konusunda sıkıntılar yaşamaya başlamış. Ailesinin maddi sıkıntıları yüzünden birçok şeyden mahrum kalmış ve bu duruma oldukça içerlemiş. Kendi içine kapanıp hayaller kurmaya başlamış: “Keşke benim de bir bisikletim olsa!” diye içinden geçirmiş.

Önünde birdenbire kırmızı bir bisiklet görünce şaşırıp kalmış. Rüya olduğunu düşünerek gözlerini ovalamaya başlamış. Bunun bir rüya olmadığını fark etmiş. Gördüklerine inanamamış: “Aman Allah’ım! Bu nasıl olabilir?” diye söylenmeye başlamış.

“Kalbinden samimiyet ve iyilikle geçirdiğin her düşünce bir gün gerçek olur.” diye bir ses işitmiş. Etrafına bakınmaya başlamış. Fakat kimseyi göremeyince yine rüya gördüğünü sanmış. Sonrasında ise karşısında beyazlara bürünmüş periyi görünce önce biraz korkar gibi olmuş: “Benden korkmana gerek yok!” demiş Peri. Bunu duyunca rahatlamış.

“Ben, senin isteklerini gerçekleştirmek için buradayım.” demiş Peri.

Bunu duyan Ahmet sevinçten havalara uçmuş: “Nasıl yani? Her isteğim gerçek mi olacak?” diye sormuş.

“Evet! Mümkün olan her isteğin gerçek olacak.”

“Ama biz yoksul bir aileyiz. İsteklerimi karşılayacak maddi gücümüz yok.” demiş Ahmet.

“Bu isteklerin gerçekleşmesi için herhangi bir maddiyata gerek yok.” demiş Peri.

Ahmet aldığı cevap karşısında ne diyeceğini bilemez bir halde içinde büyük bir mutluluk hissetmiş. Şaşkın şaşkın Peri’ye bakmış.

“Fakat bir şartla!” demiş Peri.

“Şartın nedir?” diye sormuş Ahmet.

“İçinde kendin için olmasını istediğin bir iyiliği senin gibi muhtaç birisi için de bunu istemen gerekir. Ancak o zaman İyilik Perisi devreye girer.” diye cevap vermiş Peri.   

Ahmet bu şartı kabul etmiş ve hayatın onun için armağan ettiklerini o da kendisi gibi muhtaç olan kimselere, iyilik düşüncesi ile armağan etmiş. 

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu