Ormandaki Küçük Keçiler ve Kurt Masalı

Bir zamanlar bir ormanda üç sevimli küçük keçi ve anneleri yaşıyormuş. Keçiler çok mutlu imiş ve annelerini de çok seviyorlarmış. Bir gün ormanda oynarken, uzaktan bir kurt onları görmüş, keçiler ve anneleri bunu fark edince hemen oradan kaçıp, yuvalarına saklanmaya gitmişler. Kurt gizlice arkadan onları takip etmiş ve nerede kaldıklarını da görmüş. O gece küçük üç keçi kardeş ve anneleri korkudan uyumamışlar. Kurt saldırır diye, birbirlerine sarılıp, öylece uyuya kalmışlar. Anne keçi çok endişe duyuyormuş, kurdun ilk fırsatta yavrularına saldırması ve takip etme düşüncesi, onu çok korkutuyormuş. Bu yüzden her yere yavruları ile gidiyor, onları hiç yalnız bırakmamaya çalışıyormuş. 

Günler böyle geçiyor hain kurt hep anneleri yanında olduğu için, küçük yavru keçilere yaklaşamıyormuş. Pusuda bekleyen kurt plan yapmış ve zaman geçmesini bekleyerek anne keçi ve yavrularının, kendisinin varlığını unutmasını istiyormuş. İstediği gibi de olmuş. Eğlenceli orman gezileri, oynamalar derken, küçük yavru keçiler, artık kurdu unutmuş. Anne keçi belli etmiyor ama kendisinin olmadığı bir an da kurdun yavrularına saldırmasından çok korkuyormuş. 

Bir gün yiyecekleri bitmiş ve anne keçi, ormana yiyecek aramak için gitmek zorunda kalmış. Giderken aklı yavrularda kalmış ve onları sıkı sıkı tembih etmiş. Kurdun her kılığa girdiğini, sesinin de çok kaba çıktığını, kapıyı çalan olursa açmamalarını söylemiş. Kendilerini hem kurt, hem de ormandaki diğer hayvanlardan korumalarını istemiş. Yavru Keçiler, annelerini uğurlamışlar. Anne keçi içi rahatlamış olarak ormanın yolunu tutmuş. Aradan biraz zaman geçince, yavru keçilerin kapısını birisi çalmış. Keçiler kapıyı açmamış ve kurt içeriye ben annenizim size ormandan yiyecek getirdim demiş.

Yavru Keçiler, kurdun sesinin kalın olduğunu bildiği için, sen kurtsun sana kapıyı açmayız demişler. Kurt ne yapacağını şaşırmış hemen bir hinlik yapıp, sesini inceltmiş tekrar seslenmiş ama yavrular inanmamış. Kurt bir daha geldiğinde yine ben annenizim kapıyı açın demiş. Anneleri daha önce kurdun ayağı siyah diye uyardığı için, kapının altından bakıp kurdun siyah ayaklarını görüp yine kovmuşlar. Kurt ayaklarını un ile bembeyaz yapıp gelmiş. Bu defa inanıp kapıyı açmışlar.

Küçük keçiler sağa sola kaçmaya başlamış. Bir tanesi saklanmayı başarmış ama diğer ikisini yutmuş. Anne keçi eve geldiğinde sadece bir yavrusu kaldığını görmüş ve çok üzülmüş. Küçük keçi ile ormanda gezerken, kurdun bir ağacın altında yattığını görmüş. Karnı kımıldıyormuş. Kurtta derin uyku da olduğu için, yavrularının canlı olduğunu düşünüp, kurdun karnını açmış ve yavrular canlı olarak duruyormuş. Daha sonra taş doldurup dikmiş. Uyandığında iyice karnı ağırlaşan kurt, dereden su içmek isteyince, dereye düşüp boğulmuş. Bunu gören anne keçi ve yavrular çok sevinmiş küçük Keçiler bir daha kimseye inanmamış ve o günden sonra, yuvalarında huzurla yaşamışlar. 

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu