Sihirli Tasın Asıl Sırrı

Bir varmış bir yokmuş…Dağlar tepeler aşmış bir delikanlı sevdiği kıza ulaşmak için, kızın köyüne gelmiş. Uzun yollardan geldiği için çok yorulmuş. Yorgun argın kızın kapısına ulaşarak kızı babasından istemeye geldiğinde, evde kimsenin olmadığını ve kapının ardına kadar açık olduğunu görmüş. İçeri girmiş ve evde her şeyin yerli yerinde olduğunu görünce biraz rahatlamış. Ev halkının nerede olduğunu çok merak etmiş.

Tam bu sırada içeride bir cadı kazanının belirdiğini fark etmiş. Önce bunun nereden geldiğini hiç anlamamış. Cadı kazanı birden kaynayıp fokurdamaya başlamış. Zavallı oğlan, endişeli bir şekilde kaynayan kazanın yanına gitmiş. Kazanın içinde birden elinde sihirli tasıyla cadı belirmiş. Oldukça fazla ürken delikanlı, sevdiği kızı cadıya sormaya karar vermiş.

Cadı ortalığı toz dumana verip evin içini isle kaplamış. Güçlü bir kahkaha atarak çocuğun sorularına yanıt vermeyeceğini söylemiş. Delikanlı çaresiz bir şekilde sevdiği kızı çok merak ettiğini dile getirmiş. Bu sefer çirkin cadı, delikanlı söylediklerini yaparsa sevdiği kıza kavuşabileceğini belirtmiş. Aşık genç, cadının tüm söylediklerini yapmaya razıymış.

Cadı öncelikle karşıki dağdan gidip üç farklı ot toplamasını istemiş delikanlıdan. Hiç beklemeden koşmuş genç yiğit. Yine yolları aşmış yine sevdiği için koşmuş. Üç farklı otu bulup cadı kazanının içine atmış. Çirkin cadı birden belirmiş. Diğer bir isteğiyse, nehir kıyısından üç farklı boyda çakıl taşı bulmasıymış. Doğruca nehrin kıyısına giderek üç farklı çakıl taşı toplamış. Eve gelip topladığı tüm çakıl taşlarını cadı kazanına atmış.

Çirkin cadı bundan oldukça memnun olmuş. Üçüncü ve son isteğini delikanlıya bildirmiş. Cadının son isteği, üç farklı ağaçtan üç farklı meyve toplamak olmuş. Koştura koştura üç ağaç bulan çaresiz sevgili, artık son aşamaya geldiği için çok memnunmuş. Üç farklı meyveyi toplayıp hemen cadı kazanının başına gelmiş.

Tüm meyveleri kazana attığında, ortalığı birdenbire harika bir koku kaplamış. Pespembe bulutların arasından güzeller güzeli sevdiği çıkmış. Olan biteni anlamaya çalışan oğlanın, kızı karşısında gördüğünde adeta dili tutulmuş. Zaman geçince kız olup biteni anlatmaya başlamış. Kötü bir büyücünün lanetinin onu bu hale getirdiğini ve delikanlının sayesinde kurtulduğunu sevdiğine anlatmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Korku Hikayeleri

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu