Prens, Küçük Kızı Yaşlı Cadının Elinden Kurtarıyor

Bir varmış bir yokmuş…Çok uzak ve şirin bir kasabanın birinde iyi kalpli bir yaşlı dedeyle torunu yaşıyormuş. İkisi de birbirini çok seven ve mutlu yaşayan insanlarmış. Küçük kız sabah kırlara bayırlara çıkıp kuzularını otlatırmış. Sonra çok acıkıp eve gelir, dedesinin hazırladığı yemekleri yermiş. Ardından da akşama kadar evin önünden ayrılmadan, bahçede evcilik oynarmış.

Hayatı dolu dolu yaşayan bu iki sevgi dolu insan, birlikte çok eğlenirlermiş. Hayat onlar için güzelmiş güzel olmasına da kasabada bir söylenti ortaya çıkmış. Kasabanın sonundaki ev uzun zamandır boşmuş. Yaşlı bir teyze bu eve yeni yerleşmiş. Asıl ilginç olansa, teyzenin gündüzleri oldukça sevimli ve iyiliksever bir kadın olması, geceyse çok çirkin ve korkunç bir kadına dönmesiymiş.

Güneşli bir bahar gününde küçük kız yine dışarıda kuzularını otlatıyormuş. Fark etmeden kasabanın sonuna geldiğini fark etmiş. Bakmış ki en sondaki eve yaşlı bir teyze taşınmış. Teyzeye selam vermiş ve koyunları otlatmak için ilerlemeye devam etmiş. Yaşlı teyze tam o esnada kızı çağırmış.

Yaşlı teyze, kızı bahçeye çağırıp taze yaptığı meyve çayından ikram etmek istediğini söylemiş. Küçük kız, babasının bu duruma kızabileceğini düşünse de bahçeye gitmiş. Her şey o kadar güzelmiş ki bahçede teyzenin hangi ara bu çiçekleri büyüttüğünü düşünüp gördüklerine hayran kalmış. Yaşlı teyze içeri meyve çayı ikramı için gittiğinde, her yer kapkaranlık olmuş. Kız bu durumdan oldukça korksa da geri dönen teyzenin artık bir cadı olduğunu görünce çok korkmuş. Birdenbire çıkan fırtına her şeyi alt üst etmiş ve çocuk ne yapacağını bilemeden masanın altına sığınmış.

Yaşlı cadı çocuğu bulup zorla meyve çayını içirmiş. Giderek daha fazla korkan küçük kız baygınlık geçirmiş. Yaşlı cadı kötü kahkahalarını atarak süpürgesine binip kaçmaya hazırlanıyormuş. Bu arada ülkenin kralının oğlu kasabadan geçiyormuş. Olan biteni gördüğü için neler olup bittiğini anlamak istemiş. Küçük bir kızın baygın bir şekilde yattığını görünce bahçeden içeriye dalıvermiş. Yaşlı cadının gitmek üzere olduğunu fark etmiş. Kızı atının sırtına atıp cadıyı da cezalandırılmak üzere almış. İkisini de böylece kasabaya getirmiş. Küçük kız ve kralın oğlu arasında dostluk başlamış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Korku Hikayeleri

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu