Sokak Kedisi Bulut’un Ev Kedisi Ciciş’e Aşkı

Kocaman bir şehrin sokaklarında yaşayan Bulut adında beyaz bir kedi varmış. Bembeyaz tüyleri sokaklarda yaşamaktan adeta griye dönüşmüş bir haldeymiş. Yiyeceklerini çöplerden toplar ve bütün gün sokaklarda dolaşarak zaman geçirirmiş. Bulut sokaklarda yaşarken tıpkı onun gibi beyaz tüyleri olan Ciciş ise zengin bir ailenin yanında yaşıyormuş. Tüyleri her zaman tertemizmiş ve hazır mama yiyormuş.

Ciciş’in en çok sevdiği ise cam kenarında oturup sokaktan geçenleri seyretmekmiş. Bir gün Bulut dolaşırken Ciciş’in yaşadığı evin önünden geçiyormuş. Bu sırada Ciciş’i pencerede görmüş ve onun güzelliğine hayran olmuş. Ciciş ise ona küçümser ifadelerle bakıyormuş. Bulut’un kendisine bakmaya devam ettiğini görünce pencerenin önünden ayrılmış.

Bulut artık sokaklarda dolaşmıyor, bütün gün Ciciş’in pencereye çıkmasını bekliyormuş. İlk günler onu küçümser ifadeyle bakan Ciciş de bu duruma alışmış. Artık o da günün büyük bölümünü pencerede geçiriyor ve Bulut’a bakıyormuş. Eskiden yaşadığı yerden çok memnun olan Ciciş artık dört duvar arasında sürekli olarak kapalı kalmaktan hiç hoşlanmıyormuş.

Ciciş de tıpkı Bulut gibi sokaklarda özgürce yaşamak istiyormuş. Bulut’un hayali ise o evde Ciciş ile birlikte yaşamak ve yemek aramak zorunda kalmamakmış. Bir gün Ciciş pencerenin açık olmasından yararlanmış ve dışarı çıkarak Bulut’un yanına gitmiş: “Ben de artık seninle sokaklarda özgürce yaşamak istiyorum.” demiş. Bulut buna çok sevinmiş ama: “Sen sokaklarda yaşamaya alışık değilsin, yapamazsın evine dön.” demiş.

Ciciş bu duruma çok bozulmuş: “Beni sevdiğini sanıyordum.” demiş. Bulut: “Elbette seviyorum ama benim aşkım senin iyiliğinden önemli değil.” demiş. Bunları söylemiş ama Ciciş’i ikna edememiş. İki kedi birlikte yaşamaya başlamışlar. Ciciş bu durumdan çok mutluymuş ama eski sahipleri de Ciciş’i arıyorlarmış.

Bir gün iki aşık kedi sokaklarda dolaşırken Ciciş’in eski sahibi onu görmüş ve koşup yanına gelerek kucağına almış. “Kayboldun diye çok üzüldüm Ciciş hadi evimize gidelim.” demiş. Ciciş ise Bulut’u bırakmak istemiyormuş. Sahibinin kucağından kurtulmuş ve Bulut’un yanına giderek ona sarılmış. Sahibi onların ayrılamayacağını anlamış ve sadece Ciciş’i değil Bulut’u da alarak eve götürmüş. O günden sonra Ciciş ve Bulut mutlu olarak aynı evde yaşamaya başlamışlar.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

İlginç Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu