Küçük Kız Kardeşlerin Paylaşamadığı Ranzanın Üst Katı

Zamanın birinde Tuğçe ve Buket adında iki kız kardeş varmış. Tuğçe 10, Buket ise 9 yaşındaymış. Bu iki küçük kız kardeş adeta ikiz gibi büyüyorlarmış. Birlikte oynuyor, gülüyor, eğleniyor ve okula gidiyorlarmış. Hatta birbirlerinin kıyafetini giyiyorlarmış. Anlaşamadıkları tek nokta ise kimin ranzanın üst katında yatacağıymış. Tuğçe de Buket de ben üstte yatacağım diyor başka bir şey demiyormuş. Anneleri bu durum karşısında kendisini pek çaresiz hissediyormuş. Hangisine sen ranzanın alt katında yat dese küsüyor ve “Sen kardeşimi daha çok seviyorsun.” diyormuş.

Günler haftalar bu şekilde ranzanın üst katının kavgası yapılarak geçiyor ve erken yatan üst katı kapıyormuş. Bir gün yine Tuğçe ve Buket kim ranzanın üst katında yatacak kavgası yaparken Tuğçe düşmüş bayılmış. Buket hemen annesini çağırmış. Anne kızını yerde baygın görünce çok telaşlanmış ve ambulansı çağırmış.

Ambulans sirenlerini çalarak evden ayrılırken Buket bu duruma çok üzülmüş. Tuğçe hastaneye götürüldükten sonra günlerce geri dönmemiş. Annesinin anlattığına göre hastaymış ve uzun bir tedavi görmesi gerekiyormuş. Buket, Tuğçe’nin yokluğunda hiç ranzanın üst katında yatmamış. Her gece ranzanın alt katında yatıyor gözyaşları yastığını ıslatırken Allah’a: “Lütfen Tuğçe iyileşsin söz bir daha hiç onunla kavga etmeyeceğim. Yukarıda hep o yatmasın ben hiç yatmayacağım.” diye dualar ediyormuş.

Annesi de günlerin çoğunu hastanede Tuğçe ile birlikte geçiriyormuş. Eve geldiği zamanlarda da Buket’in üzgün hallerini gördüğünde: “Üzülme yavrum kardeşin iyileşecek, eve gelecek yine ranzanın üst katında kim yatacak kavgası yapacaksınız.” demiş. Buket ise: “Hayır anneciğim Tuğçe yeter ki iyileşsin ranzanın üst katında o yatsın.” demiş.

Buket saymış tam beş hafta sonra bir gün annesi yanında Tuğçe ile birlikte eve gelmiş. Buket ablasını gördüğünde çok üzülmüş. Çünkü Tuğçe zayıflamış üstelik saçları da dökülmüş. Onun üzüldüğünü gören Tuğçe, Buket’in boynuna sarılmış ve: “Üzülme, ben iyiyim hatta evde olduğum için şu an çok daha iyiyim.” demiş. “Bundan sonra ranzanın üst katında sen yat.” demiş ikisi birden. Bu sözü aynı anda söylemiş olmaları ikisine de çok komik gelmiş ve kahkahalarla gülmüşler. O günden sonra da ranzanın üst katı hep boş kalmış çünkü aşağıda ikisi birbirine sarılıp yatmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

İlginç Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu