Yalnızlıktan Çok Sıkılan Çocuk Dev

Evvel zaman içinde uzak diyarların birinde herkesin birbirini çok sevdiği çok kibar ve anlayışlı olduğu bir kasaba varmış. Bu kasabada çocuklar gülüp oynuyor ve çok eğleniyorlarmış. Onlar bu şekilde gülüp eğlenirken onları uzaktan izleyen bir çocuk dev varmış. Küçük devin hiç arkadaşı yokmuş ve eğlenen çocukları izlerken sıkılıyormuş.

Küçük dev, babasına sıkıldığını ve kasabaya giderek diğer çocuklarla oynamak istediğini söylüyormuş. Baba dev oğluna: “Sakın kasabaya gitme bak onlarla oynayamazsın, sana orada zarar verirler.” diyormuş. Küçük dev babasını bir türlü anlamıyormuş. Neden bana zarar vereceklermiş ki sadece onlardan biraz iriyiz onlardan bir farkımız yok ki diye düşünüyormuş.

Günler bir bir geçiyor ama küçük dev kasabada oynayan çocukları izlerken bir yandan da sıkılmaya devam ediyormuş. Kasabadaki çocukların şen kahkahalarını duymaya dayanamayan küçük dev babasının evden uzaklaştığı bir anda koşarak kasabaya gitmiş.

İp atlayan, top oynayan çocuklar arkalarından gelen küçük devin sesini duyunca çok korkmuşlar. Hepsi birden ondan kaçmaya başlamışlar. Kasabanın çocukları kaçıyor, küçük dev de bunu oyun sanarak peşlerinden koşuyormuş. Bu sırada küçük dev eğleniyor ama çocuklar ise korkudan çığlık atıyorlarmış.

Bu şekilde onlarca çocuk ve peşlerinde dev koşarken yamaçtan kocaman bir kaya kopmuş ve çocukların üzerine doğru yuvarlanmaya başlamış. Küçük dev kayanın çocuklara doğru yuvarlandığını ve onlara zarar vereceğini anlamış. Çocuklar zarar görmesin diye hemen kendini kayanın önüne atmış.

Kocaman kaya küçük devin üzerine düşmüş ve onun yaralanmasına neden olmuş. Bunu gören çocuklar kaçmaktan vazgeçmişler. Hemen geri dönüp küçük devin yanına gitmişler. Onun kendilerini kurtarmak için kendini feda etmesinden çok etkilenmişler.

Kasabaya giderek büyüklerine bir nefeste olan biteni anlatmışlar. Onlardan küçük deve yardım etmelerini istemişler. Kasabanın büyükleri de çocuklarının canını kurtaran küçük devin yanına giderek tedavi etmişler. Bu kasabada yaşayan kişiler artık dev ailesinden korkmuyorlarmış. Küçük dev diğer çocuklarla oyun oynuyor eğleniyormuş. Devlerin korkunç değil aksine onları koruyan canlılar olmasından kasaba halkı çok etkilenmişler ve artık devler ile kasaba halkı barış içinde yaşamış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

İlginç Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu