Yol Gösteren Rüzgâr Masalı

Bir zamanlar bir ülkede insanüstü güçlere sahip olan bir hükümdar varmış. Bu hükümdar ülkesinde adaleti tesis etmek için yaşarmış. Sahip olduğu tüm güçleri, kendi halkının refahı için kullanan hükümdar, bu yolla her türlü problemi çözmeye çalışırmış.

Uzun bir süre her şey yolunda giderken bir gün, ülkenin başka bir bölgesinde büyük bir sorun patlak vermiş. Bu sorunu uzaktan çözmenin imkânı yokmuş. Hükümdarın ordusu ile bizzat o bölgeye gidip müdahale etmesi gerekiyormuş.  

Normal yollarla o bölgeye gitmek, aylarca yolculuk etmeyi gerektiriyormuş. Bu denli uzun bir süre yolda olmak, yaşanan sorunun daha da derinlemesine sebep oluyormuş. Bu durumu tespit eden hükümdar hemen orduya haber vermiş. Ordu hazırlanmış ve hükümdar rüzgârı huzuruna çağırmış. Rüzgâr hemen gelerek hükümdar ve ordusunu sorunun olduğu bölgeye kısa bir şekilde ulaştırmış.

Sorunlu bölgeye inen hükümdar ve ordusu hemen olaya müdahale etmiş. Tüm sorunları çözerek halkı huzur içinde yaşamaya devam etmeye çağırmış. Tekrar rüzgâra emreden hükümdar, ordusuyla birlikte kendi malikânesine dönmüş. Malikânesindeki balkona çıkıp rüzgâra ait olduğu yere dönmesi için emir vermiş ve rüzgâr geldiği yere geri dönmüş. Böylece hükümdar, rüzgârın da yol göstermesi ile büyük bir sorunu kolay bir şekilde çözüme kavuşturmuş. Bu sayede hükümdarın ülkesinde yaşayan halk, büyük bir huzur ve sükûnet içinde yaşamaya devam etmiş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu