Zamanda Bir Yolculuk: Gizemli Arap Masalı

Çok eski zamanların birinde tozlu sayfalardan kaybolmuş bir zaman içerisinde gizemli bir dünyaya kapı açılıyor. Bu kapı sarayda birbirinden ışıltılı sırlarla dolu. Arap dünyasında bu sırlar zamanda yolculuğu beraberinde getiriyor. 

Gizemli dünyada bahar esintileri görülüyor. Artık baharın gelmesiyle Salih sarayın bahçesinde araştırmalarına koyuluyor. Çeşitli konular hakkında araştırmayı çok seven bu genç adam yazmayı da seviyor. Ayrıca bilgiler öğrenmek onun için vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Aslında zamanda yolculuk yapmayı gerçek kılan bir hedefi var. Eğer bunu gerçekleştirirse krallıkta unutulmazlar arasına girecek.

Salih cesaretli bir şekilde kendi buluşları için kütüphanede çeşitli kitapları incelerken birçok kitap buluyor. Bunlardan biri dikkatini çekiyor. Çevresi yıldızlarla dolu ve oldukça gizemli görünüyor. Geçmişin ve geleceğin sırlarını içeriyor adeta. Merakla kitabı eline alarak sayfayı açmak isteyen Salih çok enteresan bir olayla karşılaşıyor. Bir anda kitap parlıyor ve mistik kapılar açılıyor. Kocaman büyük ve parlak bir kapıdan geçen Salih farklı bir dünyaya adım atıyor. Bulunduğu bu dünya daha önce hiç görmediği güzelliklerle dolu.

Raflarda unutulmuş olan gizemli kitap padişahın büyülü diyarlarına yolculuğun kapısını açtı. Daha önce kimsenin keşfetmediği bu dünyayı Salih’in merakı gün yüzüne çıkardı. Yolculuk sırasında bazı risklerin bulunduğunu bilmeyen genç adam kitabın sayesinde heyecan dolu anlar yaşadı.

Kitap genç delikanlıyı ışıltılı ve göz kamaştırıcı bir saraya götürdü. Burada her şey altın, pırlanta, zümrüt ve yakut taşlarından tasarlanmıştı. Oldukça ihtişamlı görünen bu yer Salih için son derece gizemliydi. Belli bir süre sarayda vakit geçiren genç delikanlı çeşitli belirsizliklerle yüzleşmek zorunda kaldı. Onlar sarayı koruyan ve geçmişi karanlık güçlerdi. Bu yüzleşmeyle korku dolu anlar yaşasa da hemen geri dönmek istedi. Fakat geri dönmek o kadar kolay değildi.

Yapması gereken bazı görevler bulunuyordu. Bunun için ondan birtakım araştırmalar istendi. Son derece zorlu görevleri yerine getirmesi gereken genç delikanlı düşmanlarıyla savaşa girdi. Bildiklerini ortaya koyacak akıl oyunlarıyla düşmanlarını yendi. Bu sayede ona izin verildi.

Salih artık gizemli dünyadan çıkmış ve gerçek yaşantıya dönmüştü. Fakat bu durumu onu bir hayli yıpratmıştı. Etkisinden çıkamıyor ve bir türlü normale dönemiyordu. O yüzden gidip bu durumu sarayın en bilgili kişisine anlattı. Salih duydukları karşısında son derece korkulu bir şekilde bu bilgin kişiyi dinledi. Aslında bulunduğu yer tamamen bir hayal ürünüymüş. Padişahın savaşlarda kaybetmesi için yapılan bir büyüymüş.

Zamanında okuması için padişaha verilmiş fakat zamanı olmadığı için kütüphaneye kaldırılmış. Salih çok araştırmacı ve meraklı bir genç delikanlı olduğu için bu büyüden nasibini almış. Kimsenin açmadığı o sayfaları açarak bu gizemli dünyayı adım atmış. Bilgin kişi bu durumun içerisinden çıkabilmesini hayretle karşılamış. Çünkü büyünün asıl amacı içeriye gireni bir daha asla dışarı çıkarmamakmış. Salih bundan sonra daha dikkatli olacakmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Çocuk Hikayeleri

Çocuk Kitapları Oku    

Çocuk Masalları Oku

Eğitici ve Zeka Geliştirici Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu