Allah Kulundan Vazgeçmez

Bir gün Allah dostlarından birisi bir nehrin kenarında geziniyordu. Bu gezinti esnasında kendisine doğru gelen bir akrebin olduğunu fark etti. İçinde büyük bir korku belirdi. Kendisine doğru gelen akrebin nehre doğru yöneldiğini fark etti. Nehrin kenarında bir kurbağa onu bekliyordu. Akrep, kurbağanın sırtına bindi ve nehrin karşı yakasına doğru yola çıktılar.

Allah’ın bu veli dostu onları takip etti. Onlarla birlikte nehrin karşı yakasına doğru gitti. Nehrin karşı yakasına vardıklarında, büyükçe bir ağacın dibinde Allah’a asi bir gencin yatmakta olduğunu fark etti. Kurbağanın sırtından inen akrep gence doğru yöneldi. Allah’ın veli dostu akrebin genç adamı sokmak için nehrin diğer yakasından bu yakasına doğru geldiğini düşündü.

Genç, adama yaklaşan akrebi durdurmak istedi. Elindeki asa ile akrebe vurmaya yeltendi. Akrebe yaklaşınca gördüklerine inanamadı. Gencin arkasına onu sokmak için ilerleyen bir yılan vardı. Akrep yılanın üzerine atladı ve yılanı soktu. Yılan zehirlendi. Akrep ise tekrar nehrin kıyısına doğru hareket etti. Kurbağa, nehrin kenarında akrebi bekliyordu. Akrep, kurbağanın sırtına atlayarak geldikleri gibi nehrin karşı kıyısına geçtiler.

Allah’ın veli dostu, gence doğru yaklaştı. Genç adam, her şeyden habersiz uyumaya devam ediyordu. Adam, genci uyandırmaya çalıştı. Genç adam uyandı ve karşısında nur yüzü ile duran ihtiyara baktı. Olan biteni kendisine anlatan ihtiyarın söylediklerine inanamadı. Yattığı yerin hemen yanında ölü halde duran yılana baktı. Kendisine anlatılan olayın hikmeti karşısında yaşamış olduğu şaşkınlığını gizleyemedi. Onun bu halini fark eden Allah’ın veli kulu şöyle dedi:

“Unutma evlat! Her ne olursa olsun Allah kulundan vazgeçmez.”

Asi genç, hemen oracıkta tövbe etti ve bir daha içine düştüğü şu bataklığa düşmeyeceğine dair kendisine söz verdi. Allah’ın veli kulunun da yardımıyla genç adam, asi olan yaşamını geride bırakmaya karar verdi. Bu düşüncesinde oldukça kararlı bir tavır sergileyen genç adam, yaşamını hep bu yönde istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam etti. Kendisi gibi bir kulundan vazgeçmeyen Allah’a karşı tam bir teslimiyetle yaşamını sürdürdü.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Dini Hikayeler

Kıssadan Hisse

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu