Büyüklerinin Sözü Dinlemeyen Küçük Devin Başına Gelenler

Günlerden bir gün oldukça soğuk ve karlı bir hava varmış. Dev ailesi evde kalıp keyifli vakit geçirmek istemiş. Ama küçük dev dışarı çıkmak istiyormuş. Ailesi dışarı çıkmasına izin vermemiş. Çünkü dışarısı oldukça soğukmuş. Eğer çıkarsa hasta olabilirmiş. Bu yüzden izin alamamış. Ama evin en küçüğü olan dev aklında birçok farklı etkinlikle dışarı çıkmanın yollarını aramış.

Tüm aile televizyondaki filme dalmışken küçük dev evden gizlice çıkmış. Kimseye fark ettirmeden etrafı keşfetmek istemiş. Ama dışarı gerçekten de çok soğukmuş. Daha sonra çok üşüdüğü için küçük bir kulübeye girmiş. Nasılsa soğuk geçer diye düşünmüş ve beklemeye başlamış. Fakat saat çok ilerlemiş. Ayrıca karnı acıkmış, tuvalet ihtiyacı gelmiş. Havanın kararmasına yakın korkudan yerinde kalıvermiş. Aslında ev yakınmış ama o korktuğu için dışarı çıkamıyormuş.

Ailesi küçük devin evde olmadığını fark edince hemen onu aramaya koyulmuş. Polisi aramışlar ve çocuklarının kaybolduğunu söylemişler. Bu durum karşısında ne yapacağını bilmeyen devin annesi gözyaşlarına hakim olamamış. O kadar çok ağlamış ki başına bir şey gelmesinden çok korkuyormuş. Sözlerini dinlemeyerek dışarı çıktığı için babası küçük deve kızıyormuş.

Uzun uğraşlar sonucunda dev bulunmuş. Fakat çok korkmuş ve karnı çok acıkmış. Ailesine sarılmış ve bir daha asla onların sözünden çıkmayacağını söylemiş. Annesi ona öyle bir sarılmış ki bir daha asla bırakmayacak gibiymiş. Bu durum karşısında dev annesinden özür dilemiş. Birlikte ağlamışlar. Her ne olursa olsun ailesinin sözünden asla çıkmayacakmış. Çünkü ailesinin onu korumak için izin vermediğini anlamış. Dışarı hem tehlikeli hem de birçok zorlukla doluymuş. Bu yüzden sadece dışarı çıkacakmış. Artık bahçede oynarken bile ailesinden izin istemeden hiçbir şey yapmıyormuş.

Bu olayın üstünden kısa bir süre geçmesinin ardından evin en küçüğü olan dev yine tek başına bir maceraya kalkmış. Ama bu sefer daha kötüsü yaşanacakmış. Bahçede oynarken yabancı biri onu yanına çağırmış. Önce çekinse de elindeki şekeri görünce gitmek istemiş. Fakat tam alacakken babasının söyledikleri aklına gelmiş. Kimseye güvenmemesi gerektiğini sadece ailesinin verdiklerini yiyeceğini hatırlamış. Hemen koşarak eve gitmiş ve durumu annesini anlatmış. Annesi dışarı çıktığında o yabancı kişiyi görmemiş. Çünkü çocuğun panik yaptığını anlayıp kaçmış. Annesi ve babası deve teşekkür etmiş. Çünkü onların sözünü dinlediği için başına kötü bir şey gelmeyecekmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu