Akvaryumdaki Balık Hikayesi

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde uzak diyarların birinde iki katlı küçük bir ev varmış. Melisa bu evin en küçük üyesiymiş. Ailesi onun için evin alt katında kocaman akvaryum da yaptırmış. Melisa balıkları çok sevdiği için içine bin bir türlü balık almışlar.

Balıkların her biri farklı renklere sahipmiş. Kimisi iri kimisi ufak olan bu balıklar Melisa’nın onları hayran hayran izlemesine sebep olurmuş. Melisa her gün okuluna gidiyor dönüşte balıklarına yem veriyor ve öylelikle eve çıkıyormuş.

Zamanla okula gidip gelirken yolda bir kedi dikkatini çekmiş Melisa’nın. Bu kedi her sabah okul yolunda Melisa’nın karşısına çıkıyor ve ona okula kadar eşlik ediyormuş. Okuldan çıktığında ise gene onu bekliyor ve eve giderken peşinden geliyormuş.

Eve giren Melisa’yı izlerken gözüne akvaryumlar takılmış bu gezgin kedinin. Melisa onlara yemlerini verip yukarı çıkarken eve girmenin bir yolunu aramış kedicik. Fakat hiçbir yolunu bulamamış. Evin her yeri kapalıymış.

Melisa onları beslediği gibi kapıları pencereleri kilitliyor, yukarı çıkıyormuş. Yine bir gün Melisa okula giderken kedinin kapıda onu beklediğini görmüş. Melisa çıktığı gibi kedicik üzerine atlamış. Melisa kediciği sevip öptükten sonra okula gitmiş.

Okuldan dönerken yine aynı şekilde kedicik ile karşılaşan Melisa, onu evde besleme kararı almış ve kucağına alarak evin yolunu tutmuş. Ailesi Melisa geldiğinde bir hayli şaşırmış. Kediciğin evde ne yaptığını sormuşlar.

Melisa ise her gün okula gidip gelirken karşısına çıkan bu kediciğe kayıtsız kalamadığını ve onu artık evde beslemek istediğini söylemiş. Melisa artık üst katta kedisini beslerken alt katta ise balıklarını beslemeye devam ediyormuş.

Okulda kediler ile balıkların bir arada bulunamayacağını belirten öğretmenleri Melisa’yı ürkütmüş. Melisa bunu ilk kez duyuyormuş. Kediler balıkları gördüğü an onu yiyebilir ve onlarla karnını doyurabilirmiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ruh İkizim Hikayesi

Okuldan çıkar çıkmaz eve hızla giden Melisa, kediciğin nerede olduğunu aramaya başlamış. Kedicik ortada yokmuş. Balıkların yanına koşmuş hemen. Kedicik orada öylece balıkları izliyor. Çok şaşırmış Melisa.

Kedicik aslında oraya balıkları yemeye girmişken bir balık ilişmiş gözüne. Balık kırmızı ve mavi renklere sahip adeta koskoca akvaryum içerisinde parlıyormuş. Kedicik onu öylece görünce bir anda kalbi hızla atmaya başlamış.

O da ne? Kedicik bu güzel balığa öylesine âşık olmuş ki kendini onu izlemekten alıkoyamıyormuş. Melisa kediciği ne kadar yukarıya çıkarmak istiyor olsa da kedicik ona direniyor ve balığın yanından ayrılmak istemiyormuş. Melisa onları öylece bırakarak odasına çıkmış.

Kedicik âşık olduğu balığı oradan çıkarmak istiyor ve ona sarılmak istiyormuş. Bunun bir yolunu aramaya koyulmuş. Etrafta bulunan sandalyelerden birini başı ile iterek akvaryumun kenarına yaklaştırmış.

Üzerine çıkarak tek bir hamle ile balığı oradan çıkarıveriş. Yere indirip patisiyle onu sevmeye çalışırken balığın çırpındığını fark etmiş. Âşık olduğu balık ölmek üzereymiş. Melisa o sırada aşağı iniyormuş. Kedicik resmen ağlarcasına miyavlıyor ve sevdiğini kurtarmaya çalışıyormuş.

Melisa bunu gördüğü an balığı alarak akvaryuma koymuş. Balık bir anda tekrar canlanmaya başlamış ve su içerisinde süzülmeye devam etmiş.

Kedi bunu gördüğü an çok mutlu oldu. Âşık olduğu balığın aslında kendi yaşam alanında çok daha mutlu olduğunu görerek onu uzaktan bir ömür boyunca sevmeye devam etmiş.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekecek Diğer Sayfalarımız

TEKERLEMELER

ESPRİLER

BİLMECELER

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sevdama sevdiceğimme aralıksız her gün masall anlatıyorumm ve geneldee 3-4 tane okuyorumm bu gün yorulmuş 2 tanesindee uyuduu senii seviyorummm birtanemmm 💓💜💙👉💍👈

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu