Canavar Prens ve Prenses, Cücelerle Birlikte Yeni Bir Hayata Başlıyor

Bir varmış bir yokmuş…Zamanın birinde bir cüce ülkesinde çok sevilen bir prenses yaşarmış. Bu prenses öyle çok seviliyormuş ki cüceler onun her dediğini yapıyorlarmış. Cüceler ülkesinde çok sevilmenin tadını çıkaran prensesin bir gün evlenip ülkeden gideceği tüm cüceleri şimdiden üzüyormuş. Prenses her ne kadar onları bırakıp gitmeyeceğini söylese de cüceler buna pek inanmazmış. Cücelerle birlikte hep birlikte ormana yürüyüşe çıkan prenses beyaz atlı prensini beklediğini cücelere söylemiş.

Köyün yakınındaki ormanda derin bir kuyu varmış. Ormana her geldiğinde prenses bu kuyunun içinde ne olup bittiğini merak edermiş. Yaklaşmaktan korksa da cücelere bu merakından bahsetmiş ve birlikte kuyunun içine bakabilmelerinin mümkün olup olmadığını dile getirmiş.

Cüceler tüm içtenlikleriyle prensesin söylediklerini onaylamışlar. Böylece kuyunun başına varmışlar. Kuyunun kapağını açtıklarında içinden birden yeşil ve mavi renklerde bir canavar çıkmış. Prenses yavaş yavaş yüzeye çıkan bu canavardan çok korkmuş. Onu hiç tanımadığı için ne yapacağını önce çok şaşırmış. Bu canavarın dişleri ve gözleri yokmuş. Bu korkunç görüntü, prensesi olduğu gibi cüceleri de korkutmuş.

Kuyudan dışarı çıkan canavar, önce kendini tanıtması gerektiğinin farkına varmış. Uzun yıllardır bu kuyuda yaşadığını ama kimsenin gelip kuyunun kapağını açmaya cesaret edemediği için burada yalnız başına yıllarını geçirdiğini anlatmış. Önce buna anlam veremeyen cüceler ve prenses, canavarın haline aslında üzülmüşler. Bu nedenle ona nasıl yardım edebileceklerini sormuşlar.

Canavar önce kötü üvey babanın, kendisi küçük bir çocukken onu bu kuyuya attığından bahsetmiş. Ülkenin en etkili cadısının kendisine yaptığı iksir sayesinde bir canavar haline gelmesi, herkesi derinden etkilemiş. Aslında kimseye zarar vermek istemediğini ve insanları çok sevdiği için yeniden eski hayatına dönmek istediğini söylediğinde, hepsi bir çözüm bulmaya çalışmışlar.

Prenses önce bu ünlü cadıya gidip yaptığı iksiri bozdurmaları gerektiği fikrini vermiş. Cüceler de bu fikre katıldıklarını söylediklerinde, çok vakit kaybetmeden yola koyulmuşlar. Böylece cadının evine varmışlar. Cadı zamanında yaptığı iksir için oldukça pişman olduğunu söylediğinde yapılması gerekenlerin hepsini yapmış. Canavar insan haline döndüğünde cücelerle birlikte çok mutlu bir hayata yeniden başlamışlar.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Korku Hikayeleri

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu