Salur Kazan’ın Çadırı

Salur Kazan bir gün büyük bir şölene katılmış. Bu şölende çok eğlenmiş ve çok içki içmiş. Bu sebeple de sarhoş olmuş. Sarhoşluğuna bakmayan Salur Kazan ava çıkmaya karar vermiş.

Ancak dayısı sarhoş olduğu için Salur Kazan’ın ava gitmesine razı olmamış. Buna rağmen Salur Kazan dayısını dinlememiş ve Uruz isimli oğlunu yaşadıkları çadırın başına dikerek ava çıkmış. Salur Kazan’ın düşmanları varmış ve fırsat kollarlarmış.

Onun ava gittiğini duyunca yaşadığı çadırı yağmalamaya karar vermişler. Salur Kazan çadırda karısı, çocukları, annesi ve yardımcıları yaşarmış. Düşmanların çadırı basması üzerine yardımcıları ve ailesi çadırı korumaya çalışmışlar. Ancak başarılı olamamışlar ve Salur Kazan’ın oğlu Uruz, karısı ve annesi esir alınmış.

Av merakına yenik düşerek ava çıkan Salur Kazan’ın içine bir sıkıntı düşmüş. Bunun üzerine evine yani çadırına dönmeye karar vermiş. Çadıra döndüğünde de çadırın yağmalandığını görmüş. Çadırda ailesini göremeyince de onları aramaya başlamış.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu