Bamsı Beyrek

Yörenin birinde Kam Büre oğlu Bamsı Beyrek ile Banıçiçek isimli iki kişi yaşarmış. Bunlar bebekken birbirlerine beşik kertmesi ilan edilmişler. Ancak birbirlerini tanımayan bu iki kişi ayrı ayrı avlanmaya çıktıkları bir gün karşılaşmışlar.

Karşılaşma sonrasında ise birbirlerine üstünlük kurmak için güreşmeye başlamışlar. İkisi de birbirinden güçlüymüş ve güreş zorlu geçmiş. O sırada Bamsı Beyrek insanların kendisini izlediğini görmüş ve bir kadına karşı yenilecek olmanın onun hakkında insanların kötü düşünmelerine neden olacağına karar vermiş. Bunun üzerine Banıçiçek’e yumruk atarak güreşi kazanmış.

Bu olay Bamsı Beyrek’in güreşi kazanmasıyla son bulurken bir gün Bamsı Beyrek düşmanları tarafından esir edilmiş. Bunun üzerine ikili tam tamına 16 yıl boyunca birbirlerini görmeden yaşamışlar. Bamsı Beyrek esir düşmüşken Banıçiçek evlenmek zorunda kalmış. Büyük bir düğün alayı kurulmuş. Ancak Bamsı Beyrek Banıçiçek’in evleneceğini duymuş ve gelip düğünü basmış. Banıçiçek’i düğünden kaçırmış ve ikili mutlu mesut yaşam sürmüşler.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu