Minik Fil Maya Okula Başlıyor Masalı

Okul açıldığında minik fil Maya okula gitmekten korkarmış. Okulda her zaman zorlandığı için arkadaşları tarafından alay konusu olurmuş. Bu yüzden okula gitmek istemezmiş. Annesine ve babasına bu durumu anlatmış. Ailesi onu yatıştırmış. Ailesi tarafından teselli gören minik maya okula gitmek için uyanmış. Okulun ilk sabahı adeta ayakları geri geri gidiyormuş. Sıraya sığmayacağını düşünüyor ve arkadaşlarının onun büyük bedeni ile dalga geçeceğini hissediyordu adeta. Ailesi öğretmeni ile konuşmuştu. Bu durumun önüne geçmesi için bazı tedbirler alması gerektiğini söylemişlerdi.

Minik maya okulun ilk günü sıraya doğru ilerlerken en arkalara doğru yürümeye başladı. Arkadaşları sınıfa girer girmez maya baktı. Kendisine gülenleri gören Küçük maya bir anda üzüldü. Çünkü onunla dalga geçildiğini hissediyordu. Sıraya sığmadığını düşünen küçük fil sınıftan çıktı ve öğretmenin yanına gitti. Öğretmenine dönerek ağlar bakışlarla yardım istedi.

İlk ders zili çaldıktan sonra öğretmen sınıftaki herkese uyarı niteliğinde bir konuşma yaptı. Öncelikli olarak maya ona özel tasarlanan sırasında rahatlıkla oturabiliyordu. Bu durum diğer öğrencilerin dikkatini çekmişti. Öğretmenleri mayanın fiziki durumu sebebiyle özel bir sırada oturduğunu anlattı. Fakat bu durum karşısında maya yine üzgün bir tavırla bütün gün kimseyle konuşmadı.

Öğretmen tüm sınıfı uyararak aslında dış görüntüyle yargılayarak hareket ettiklerini anlattı. Bu durum karşısında bütün öğrenciler utanç duydu. Çünkü kendileri de aynı durumda olabilirdi. Onların da eksikleri ya da fazlalıkları vardır. Tüm bu detayları ortaya çıkaran öğretmen, herkesin önce kendine bakması gerektiğini anlattı. Bir kişinin dış görüntüsüyle dalga geçmek çok kötü bir şeydi. Bu durumun farkına varan öğrenciler mayadan özür diledi.

Maya eve gittiğinde ilk defa huzurluydu. Çünkü çevresindeki herkes artık onu anlıyor ve kabul ediyordu. Annesi ve babasına bundan sonra okula gitmek istediğini söyledi. Daha öncesinde okula gitmek için annesi ve babasını çok üzüyordu. Çünkü okula gitmek onun için bir işkenceydi. Kendisine ayrılan sırada rahatlıkla oturabiliyor ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirebiliyor.

Artık maya okula can atarak gidiyordu. Herkese ders veren öğretmen mayanın en çok sevdiği öğretmenler arasındaydı. Maya öğretmenine çok güzel bir hediye alıp teşekkür etti. Aynı şekilde ailesi de öğretmene teşekkür anlamında çok özel bir hediye armağan etti. Bir gün onu yemeğe çağırdılar ve ziyafet sofrası düzenlediler. Böylece herkes mutlu oldu.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu