Yakışıklı Devle Güzel Kızın Mutluluğu

Bir varmış bir yokmuş…Zamanın birinde ülkede güzelliğiyle bilinen bir kız yaşarmış. Bu kız öyle bir güzelliğe sahipmiş ki görenler adeta büyüleniyormuş. Bu kız babasının gözbebeği, annesinin de tüm dünyasıymış. Kendi hallerinde geçinip giden bir ailenin kızı olarak evlenmek için çeyiz düzerek zamanını geçiriyormuş. Bir gün evden çarşıya çıktığında, korkunç bir gürültünün çarşıda duyulması herkesi sarsmış.

Güzel kız bu korkutucu gürültünün nereden geldiğini merak ederken dev bir yaratığın çarşıda yürüdüğünü görmüş. Nereye kaçacağını bilemeden öylece kalakalmış. Dev hızlı hızlı hareket ederek geldiğinden adımlar daha da yakından gelmeye başlamış. Birden herkesin uzaklaştığını görüp kızla konuşmak istemiş. Kız hayatında hiç bu kadar büyük birini görmediğinden ne yapacağını şaşırmış.

Korkunç dev de hayatında hiç bu kadar güzel bir kız görmemiş. Bu yüzden kıza zarar vermek aklının ucundan geçmezmiş. Yalnızca konuşmak ve sohbet etmek niyetindeyken herkesin koşarak uzaklaştığı biri haline gelmek oldukça üzücüymüş. Dev, kızın peşinden giderken ayağını yerden kaldırdığında her yer sarsılıyormuş.

En sonunda koşar adım çarşıdan uzaklaşırlarken uçurumun kenarında durmuşlar. Dev, ondan korkmaması gerektiğini kıza söyleyerek sakin sakin onu dinlemesini istemiş. Güzel kız önce afallamış ama devi dinlemek istemiş meraktan. Yalnız bir sorun varmış ki dev, dev olduğu için kızı ne kadar sevdiği çok anlaşılmıyormuş. Bu nedenle devler ülkesinden nasıl kaçıp geldiğini ve diğer devlerle yaptığı savaşları anlatırken kızı çok korkutmuş.

Kız devden ürkünce, dev çok üzülmüş ve ona ne yaparsa korkusunu yeneceğini sormuş. Kız bu büyük cüsseli yaratığın ülkesine gitmek ve diğerleriyle savaşarak onları yok etmek istediğini söylemiş. Dev, kızın bu isteğini derhal kabul etmiş. Böylece devin ülkesinin yolunu tutmuşlar.

Devin ülkesine geldiklerinde kendisine benzeyen bir sürü devin de burada yaşadığına şahit olmuş. Dev diğer devlerle kızın isteği üzerine savaşarak koca ülkeyi yok etmiş. Tüm kötü devler yok olduğunda devin kendisi artık bir insan haline gelmiş. Kız bu durumdan öyle mutlu olmuş ki giderek daha yakışıklı olan bu genç delikanlının boynuna atılmış. İkisi bir ömür boyu mutlu yaşamışlar.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Korku Hikayeleri

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu