Aslan Olmak İsteyen Kedi ile Kedi Olmak İsteyen Aslan

Bir zamanlar şirin bir apartman dairesinde Nisa adında şirin bir kız yaşarmış. Nisa sokak kedilerini çok seven bir kızmış. Ne zaman dışarıya çıksa mutlaka bir sokak kedisini kucaklayıp severmiş. Kediler de Nisa’nın apartmandan çıktığını gördükleri zaman mutlaka yanına doğru koşarak kendini sevdirirmiş. Ancak Nisa artık evin içerisinde bir kedisinin olmasını çok istiyormuş. Ailesi buna karşıymış.

Nisa bir gün kafasına koyduğu fikri gerçekleştirmek istemiş. Okul dönüşü gözüne uzun zamandır kestirdiği bir kediyi çantasına koyup eve getirmiş. Gizli bir şekilde odasına giden Nisa kediyi bir karton içerisine koymuş. Gel zaman git zaman ailesi de artık Nisa’nın getirdiği kediyi kabullenmiş. Adını da ortak bir karar ile Yıldız koymuşlar. Gel zaman git zaman minik Yıldız artık kocaman bir kedi olmuş. Artık evden dışarıya çıkmak ve özgür bir şekilde gezmek istiyormuş.

Nisa ve ailesi yıldızı da alarak bir hafta sonu hayvanat bahçesine gezmeye gitmişler. Oradaki hayvan arkadaşları yıldızın çok dikkatini çekmiş. Gezmeye devam ederken büyük bir aslanın onu ziyarete gelenlere kükrediğini görmüş. Aslanın büyüklüğü Yıldızı adeta büyülemiş ve o günden itibaren onun yerinde olmanın hayali ile yaşamış. Aslan ise yapayalnız yaşıyormuş ve hep bir ailesinin olmasını hayal ediyormuş. Aslanı görmeye giden Yıldız ve ailesi gibi bir aile ile yaşamak onun tek hayali olmaya başlamış. Sıcacık evin içinde sahibinin ayaklarının dibinde miskin miskin uyumak istiyormuş. Yıldız ise geceleri rüyasında hep o hayvanat bahçesinde özgür bir şeklide yıldızların altında uyuduğunu ve güneş ile birlikte uyanarak oyunlar oynadığını görüyormuş.

Bir gün Yıldız evden kaçmaya karar vermiş ve hayvanat bahçesinin yolunu tutmuş. Zor da olsa aslanın bulunduğu yeri bulmuş ve onun yanına gitmiş. Aslan çok şaşırmış. Aslan, yıldızın neden geldiğini merak etmiş ve sormuş. Yıldız aslan a hayalinden bahsetmiş ve aslan da aynı şekilde kedinin yerinde olmak istediğini ona anlatmış. Beraberce bir plan yapmışlar. Yıldız eski yaşadığı evin adresini aslana tarif etmiş. Yıldız aslanı bulunduğu yerden çıkmasına yardımcı olarak kendisi aslanın yerine geçmiş. Aslan da yıldızın yaşadığı eve yerleşmiş.

Kedi artık ziyaretçilerin sevgi dolu bakışları arasında  boy gösteriyor, şarkılar söylüyormuş. Artık hayalindeki gibi yıldızları izleyerek uykuya dalıyor ve güneşin doğuşu ile birlikte uyanarak karnını doyuruyormuş. Diğer arkadaşları ile oyunlar oynayarak dışarıda olmanın tadını çıkarıyormuş. Aslan ise sıcacık bir aileye sahip olmanın mutluluğu içerisinde gününü gün ediyormuş. Aslanın artık sevecen bir ailesi varmış. Rahat ve sessiz bir ortamda bulunmanın mutluluğu ile sahiplerinin ayaklarının dibinde uyukluyormuş. Artık sık sık gelen ziyaretçiler ve o büyük ilgi yokmuş. Aslan ve kedi artık hayallerindeki hayatı yaşıyorlarmış ve çok mutlularmış.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu