Minikler Masalı 2. Bölüm

Güçlü, Tamirci ve Çılgın minik, Minik Baba ile birlikte yürümeye başlamışlar. Minik Baba; ‘’ Çılgın Minik sen Dardanel’in dikkatini dağıtacaksın, Tamirci sen de ayakkabılarını birbirine bağlayacaksın. Güçlü, en zor iş sana düşüyor. Sen Minik Baba’yı köprüden aşağı iteceksin. Ama bunun için köprüye yetişmemiz gerekiyor. Çok hızlı davranmalıyız.

4 Minik çok hızlı bir şekilde, köye yakın bir yerde bulunan köprüye doğru koşmaya başlamışlar. Dardanel daha görünürde değilmiş. Bu nedenle yavaşlamışlar. Köprünün ucuna geldikleri zaman durmuşlar. Minik Baba ‘’ Burada bekleyeceğiz’’ demiş.

Planlı kendi aralarında tekrar etmişler ve Minik Baba bulduğu bir taşın arkasına saklanmış. Çılgın ise dikkat dağıtmak için oradaymış. Bunun için yüksek sesle bağıracak ve şarkı söyleyecekmiş. Tamirci, köprüye en yakın yerde kendine yer bulmuş ve Dardanel şaşkınlaştığı zaman onun ayakkabı bağcıklarını bağlayacakmış. Güçlü de hareket etmekte zorlandığı anda onu birden aşağı itecekmiş.

Dardanel köprünün bir ucunda görünmüş. Dev gibi bir adamış. Siyah giyinen, dağınık saçları olan gözlüklü bir adam olan Dardanel yüzündeki kötü ifade ile köprünün bir ucundan yürümeye başlamış.

Diğer ucuna varmaya yakınken Çılgın Minik bir anda bağırmaya başlamış. O kadar çok bağırmış ki Dardanel bir an duraksamış ve ne yapacağını şaşırmış. O anda tamirci taşın arkasından çıkmış ve Dardanel’in ayakkabılarını kızlı bir şekilde bağlamış. Ne olduğunu anlamayan Dardanel, güçlü Minik’in zıplayarak kendini itmesi ile suya düşmüş.

Plan tam istedikleri gibi olmuş. Minik Baba hepsini tebrik etmiş ve birlikte şarkılar söyleyerek köye dönmüşler. Gizlenme alanına gidip diğer minikleri de aldıktan sonra rahat bir uyku çekmişler. Sabah uyandıklarında ise daha önce olmadıkları kadar mutlularmış.

Minikler köyünde her zaman mutluluk ve huzur varmış. Dardanel bazı zamanlar onların huzurunu kaçırsa bile onlar gene de bir yolunu bularak mutlu şekilde oyunlar oynama devam ediyorlarmış. Tabii hepsinin köyde farklı görevleri de varmış.

Ertesi gün olduğunda Minik baba tekrar bir konuşma yapmaya karar vermiş. Bu nedenle tüm minikleri bir yerde toplamış.

‘’ Dün gösterdikleri kahramanlık için üç arkadaşınıza da ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Belki de plan işe yaramasa şu an hiçbirimiz burada olmazdık. Fakat biz birlikte yaşamayı biliyoruz. Her zaman da birlikte yaşayacağız. Birlikte yaşamanın tabii ki bazı zorlukları var. Ama biz bunların üstesinden gelebiliriz. Hepinizi çok seviyorum. Bu gün sizlere teşekkürlerimi sunmak için bir hediye vereceğim’’

Minik Baba onları ziyafet salonuna davet etmiş ve Aşçı Minik’in yaptığı birbirinden güzel yemekler sofrada duruyormuş. Hepsi büyük bir iştahla yemekleri yemiş. Keyifleri çok yerindeymiş.

Minikler hikayesi, insanların toplum olarak birlikte yaşaması noktasında çok önemli örnekler sunar. İnsanlar birlikte yaşamak zorunda olan varlıklardır. Fakat bu konuda bazen sıkıntı yaşarız. Fakat Miniklerin gösterdiği birlikte yaşama azmi insanlara örnek olmalıdır.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu