Bencil Kurt ve Turna Masalı

Ormanın derinliklerinde bencil bir kurt yaşarmış. Bir gün bu kurt çok aç bir şekilde avını yiyordu. O kadar hızlı yiyordu ki boğazına bir kemik takıldı. Acı içinde uluyarak ormanın etrafında koşuşturuyordu. “Lütfen bana yardım edin! Biri boğazımdaki kemiği çıkarırsa cömertçe ödüllendireceğim,” diye haykırıyordu.

Kurt çok kurnazdı ve geçmişte kimseye yardım etmemişti. Bütün hayvanlar onun çığlıklarını işitince, hiçbiri ona yardıma yaklaşmadı. Oradan geçen bir turna kurda acıdı. Yapacağı iş tehlikelide olsa sonundaki ödül onu motive ediyordu. Böylece ona yardım etmeye karar verdi

“Sana yardım edeceğim ama hareketsiz kalman gerekiyor. Boğazına bakacağım ve sonra kemiği çıkaracağım,” diye açıkladı turna. Kurt ağzını kocaman açtı. Çok geçmeden turna ağzına baktı kurdun. Kemiğin boğazına saplandığını gördü.

Kurdun boğazındaki kemiği çıkarmanın tek yolu gagasını boğazına sokmaktı. Gagasını soktu ve kemiğe ulaşmaya çalıştı ama kemik çok derin bir şekilde boğazına sapşanmıştı. Turna daha sonra bütün kafasını kurdun ağzına soktu. Sonunda kemiği tutup boğazından çekmeyi başardı. Söz verildiği gibi, turna işini yaptı.

Kurt kurtulduğu için çok rahatlamıştı. “Şimdi, bana ödülümü ver!” dedi turna. “Ne ödülü? Seni açgözlü kuş! Kafan boğazımdaydı ve seni yemek yerine zarar görmeden gitmene izin verdim. Bu senin için yeterli bir ödül olmalı! Git yoksa seni ezerim!” dedi bencil kurt.

Turna hayal kırıklığıyla uzaklaştı. Kısa süre sonra, durumdan canlı çıktığı için mutlu bir şekilde ormana kaçtı. Aynı zamanda, birinin hayatını kurtarmaya yardım ettiği için mutlu hissediyordu.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu