Üç Dilek Masalı

Bir zamanlar ormanın birinde oduncu ve karısı yaşarmış. Çok çalışıyorlarmış fakirler ama aynı zamanda çok mutluymuş bu çift. Bir gün oduncu kesilecek ağaç aramak için ormana gitmiş. Ormanda çok büyük ve uzun bir ağaç bulmuş. Onu kesmeye çalışırken aniden bir ses duydu.

“Lütfen bana yardım et!” 

“Lütfen bana yardım et!” 

Oduncu sesin nereden geldiğini anlamaya çalışıyormuş arkasına dönmüş ve arkasındaki devrilmiş ağaçtan geliyormuş ses. aşağıya doğru bakmış ve ağacın altında bir peri görmüş. Perinin kanatları devrilen ağacın altında kalmış.”Lütfen, buradan çıkmama yardım et. Kanatlarım bu ağacın altında kaldı.” demiş peri. Oduncu sormuş “Ah zavallı peri, ama bu büyük ağacı nasıl kaldırabilirim?”. “Beni nasıl çıkaracağını sana söyleyeceğim,” demiş peri.

Oduncu perinin dediğini yaptı. Kaldıraç için balta ve kayayı kullandı. “Çok Teşekkürler!” dedi peri. “Şimdi gidebilirsin. Bu büyük ağacı hava kararmadan kesmeliyim,” diye yanıtladı adam. “Hayatımı kurtardığın için sana teşekkür etmek istiyorum. Eve dön ve üç dilek tut. O zaman üç dilek de gerçekleşecek” dedi peri. Oduncu eve koştu. “Ey! karıcığım, önce elindekilerden lezzetli bir yemek yap, şimdi çok acıktım. O zaman sana şaşırtıcı ve harika bir haber vereceğim!” dedi oduncu karısına. “Ah, sadece biraz çorbamız var. Keşke sosislerimiz de olsaydı,” diye haykırdı karısı. Aniden, masada bazı sosisler belirdi.

“Oh hayır! Bir peri bize üç dilek diledi. Şimdi sadece iki kaldı! Bir dileği boşa harcadın! Ah, keşke bu sosisler burnuna sıkışsa!” diye bağırdı oduncu. Aniden, sosisler karısının burnuna yapıştı. “Burada neler oluyor? Ahh!” karısı ağladı. “Şimdi, iki dileği tükettik. Ama ne kadar komik görünüyorsun. Ha! Ha! Ha!” oduncu güldü.

Karısı daha da sinirleniyordu, “Burnuma sosis sıkıştı. Neden gülüyorsun? Bana yardım et! Ah, keşke…” “Hayır! Lütfen dur! Ne söylediğine dikkat et! Tek bir dileğimiz kaldı. Önce sosisleri burnundan çıkarmaya çalışalım,” dedi oduncu. Böylece sosisleri burnundan çıkarmaya çalıştılar. Üzerlerine yağ sürdüler ve çektiler. Çektiler ve biraz daha çektiler! Ama sosisler hâlâ burnuna yapışmıştı.

Oduncu ve karısı çok üzgündü. “Şimdi ne yapmalıyız? Büyük bir ev ve yemek dilemek istedim ama geriye tek bir dileğim kaldı. Ama burnumda sosislerle yaşayamam” diye haykırdı karısı. Oduncu bir süre düşündü ve “Başka seçeneğimiz yok. Burnunuzdaki sosisleri çıkarmak için son dileğimizi kullanmalıyız!” karısı rahatladı sosisler burnundan çıkacağı için.

Ve sonunda, sosisler burnundan çıktı. “Ne kadar da boş! Bu kış bizi sıcak tutacak biraz odun dileyecektim!” Karısı, “Tatlım, benim için son dileğimi kullandığın için gerçekten teşekkür ederim” dedi. İkisi de üç dilek dilemeden önce mutlu olduklarını anladılar.

Ve onlarsız daha mutlu olabilirler. Sonunda akşam yemeği için sosisleri yediler ve yemeklerinin tadını çıkardılar. İkisi de birbirlerini çok sevdiler ve sonsuza dek mutlu yaşadılar.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Müttişşşş bayıldım valla çok güzel olmuş yani nasıl yapıyorsunuz mükemmel ellerinize sağlık
    😱😱😱😱

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu