Kemal’in Başarı Hikayesi

Çok eski zamanlarda Kemal isminde bir çocuk yaşarmış. Bu çocuk derslerinde çok başarılı, hayalleri olan pırıl pırıl biriymiş. Ailesi ile çok güzel bir hayat yaşıyormuş. Bir gün babasının işlerinin kötü gitmesi ile birlikte Kemal’in da hayatında değişiler olmuş.

Kemal annesi ve babası ile birlikte yaşıyormuş. 12 yaşına kadar çok güzel bir hayat geçirmiş. Babasının maddi durumu iyi hali vakti yerinde bir adammış.  Bu nedenle her ne isterse hepsi olmuş. En güzel oyuncaklar alınmış, en güzel hediyeler alınmış. Fakat Kemal asla şımarık bir çocuk olmamış. Çünkü ailesi ona bunu aşılamış.

12 yaşına geldiğinde ise Kemal’in ailesinden bazı sorunlar ortaya çıkmış. Ama Kemal’in doğru bir şekilde yetiştirilmesi  bu sorunlar ile daha kolay mücadele etmesine neden olacakmış. Sizler için bu yazımızda Kemal’in başarı hikayesini yazacağız. Kemal başarılı bir hayat yaşamak için çok fazla emek vererek günümüzdeki konumuna geldi. Haydi hikayeyi birlikte okuyalım.

12 yaşında olan Kemal, babasının işlerinin bozulması sonrasında, anneannesi ve dedesi ile birlikte yaşamak zorunda kalmış. Babası ise yurt dışında iş bulmuş. Orada kazandığı parayı oğluna okuması için gönderiyormuş. Kemal’in dedesi ve anneannesi hasta olduğu için annesi de tüm gün onlara bakıyormuş. Kemal de tek başında yemeğini yapıyor, okuluna gidiyor ve derslerine çalışıyormuş.

Kemal bir gün ders çalışırken çok başarılı olması gerektiğini, ailesine bakması gerektiğini düşünmüş. Çünkü Kemal’in tek şansı okumakmış. Okuyup doktor olmak istiyormuş. En büyük hayalinin insanları iyileştirmek olması, Kemal’in bu hayalinin ana nedeniymiş.

İnsanlar hayatlarında her zaman istedikleri gibi süreçler yaşayamayabilir. Bazen bizi zorlayan pek çok süreç ile karşı karşıya kalırız. Önemli olan  bu sorunların üstesinden gelmektir. Kemal de tam olarak bu düşünce yapısı ile hareket etmektedir. Kemal, sahip olduğu enerji sayesinde insanlar ile daha rahat iletişim kurabilen bir kişiliktir.

Kemal, eğitim hayatını okullarda 1.lik ile tamamladıktan sonra, doktor olmak üzere Yabancı ülkelerde eğitim aldı. Aldığı eğitim sayesinde günümüzde en çok bilinen doktorlardan biri haline geldi. Başarılı olmak için çalışmanın öneminin her zaman farkında olan Kemal aynı zaman bir çok konuda çocuklara örnek olmaktadır.

Kemal’in hayatını okuduğunuz zaman sizlere de ilham kaynağı olabilir. Onca zorluğa rağmen insanlar hayatta başarı olmak adına bir yol bulabilir. Eğer siz de zorluklar ile mücadele halindeyseniz, tek başınıza olmadığınızın farkında olmalısınız. İnsanlar hiçbir zaman tek başına değildir.

Kemal, belki de bir çocuğa oranla daha rahat hayat yaşadı. Bazı kişilerin Kemal’den de daha zor hayatlar yaşadığını biliyoruz. Sitemizde bu konu hakkında da sizlere pek çok önemli hikaye aktaracağız. Bu Hikayeleri okumanız halinde sizde ilham kaynağını daha kolay bir şekilde bulma şansı elde edebilirsiniz.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu