Pamuk Prenses ve Kral Babası Masalı

Dünyalar güzeli olan Pamuk prenses Kral babası ve kraliçe annesiyle mutlu bir hayat yaşarken bir gün annesinin ani ölümü ile çok üzülmeye başlamış. Aradan bir süre geçtikten sonra kral kendine yeni bir kraliçe bulmuş ve onunla evlenmiş. Yeni kraliçe çok güzel aynı zamanda da kötü kalpli bir kadınmış. Dünyanın en güzel kadınının kendisi olmak istiyor ve Pamuk prensesin hayranlık uyandıran güzelliğini de çok kıskanıyormuş. İyi kalpli Pamuk prenses üvey annesi ile iyi geçinmek istiyormuş. Ama kötü kalpli olan üvey annesi onu çok kötü davranıyor ve önce kraldan sonra da Pamuk prensesten kurtularak ülkenin tek hakimi olmak istiyormuş.

Pamuk prenses çok iyi kalpli ama aynı zamanda çok da zeki bir kızmış. Sürekli kendine ve babasına kötü davranan üvey annesinin aslında farklı niyetleri olduğunu anlıyormuş. Bunun için sürekli dikkatli olmaya başlamış. Bir gün Pamuk prensesin dikkatini babasının sürekli zayıflıyor ve hasta hissediyor olması çekmiş. Gizlice izlediği üvey annesinin babasının yemeğine ilaç koyduğunu görmüş. Hemen babasının yanına gitmiş “Babacığım üvey annem seni zehirliyor, yemeğine ilaç koyuyor lütfen onun getirdiği yemekleri yeme” demiş. Babası ilk başta Pamuk prensese inanmamış “Hayır kraliçe öyle şeyler yapmaz beni seviyor” demiş. Babasını inandıramayan Pamuk prenses babasını ölümden nasıl kurtaracağını düşünmüş.

Babasının o yemekleri yemesini önlemeye karar vermiş. Her gün kraliçe babasının yemeğini getirdiğinde orada oluyormuş. Üvey annenin getirdiği yemeği babasının yemesini önlemek için çok sevdiği kedisi bulutun yemeği dökmesini sağlıyormuş. Zehirli yemek döküldükten sonra Pamuk prenses babasına sağlıklı yemekler yediriyormuş. Bu durum ise üvey annesini çok kızdırıyormuş. Pamuk prensese babasının yanında da bağırıyormuş. Bu şekilde birkaç gün geçmiş. Baba artık ilaçlı, zehirli yemekleri yemediğinden iyileşmiş. Artık kendini çok daha iyi hissediyor ve kızının doğru söylediğini düşünmeye başlıyormuş. “Pamuk prenses kızım sen nasıl anladın kraliçenin beni öldürmeye çalıştığını” demiş. Pamuk prenseste “Gözlerimle gördüm babacığım senin yemeğine zehir koyduğunu” demiş. Kral bunun üzerine kraliçeyi sarayın zindanlarına attırmış. Kızına sevgi ile sarılmış. Tam bu günlerde komşu ülkenin oğlu da Pamuk prensesin güzelliğinin ününü duyarak onu görmeye gelmiş. Pamuk prenses prensi beğenmiş ama babasını yalnız bırakmak istemiyormuş. Kral babası “Yavrum mutlu olmak senin de hakkın evlenmelisin” demiş. “Pamuk prenses evlenirim ama bir şartla burada senin yanında yaşarsak” deyince bu babasını daha çok mutlu etmiş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Gorilcik Osmi Masalı

Komşu ülkenin prensi de Pamuk prensese olan aşkıyla onun bu isteğini kabul etmiş. Kral hayatını kurtaran ve onu bırakıp gitmeyen kızı için kırk gün kırk gece dillere desten bir düğün yapmış Onlar bu düğünde evlenirken zindanda olan kötü kalpli üvey annesi ise kıskançlığından çatlamış. Pamuk prenses kocası prens ve kral babası çok uzun yıllar mutlu yaşamışlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu