Küçük Penguen Masalı

Bir zamanlar güney kutbunda Küçük Penguen ve ailesi yaşarmış. Küçük penguenin ailesinin en iyi özelliği, çok hızlı yüzmeleriymiş. Fakat küçük penguenin bir sorunu varmış, yüzmeyi bir türlü öğrenememiş.

Bir gün küçük penguene babası yine yüzme öğretmeye çalışıyormuş ama Küçük penguen babasını dinlemeyip yüzme derslerinden kaçmaya karar vermiş. Yüzme dersinden kaçan küçük pengueni annesi diğer penguen arkadaşlarıyla oynarken görmüş. Bu duruma çok üzülen anne penguen hemen Küçük penguenin yanına gidip Neden dersten kaçtığını sormuş.

‘’Ne kadar çok çalışsam da yüzmede asla başarılı olamayacağım benim kanatlarım yüzmek için değil uçmak için’’ demiş küçük penguen.

Bunun üzerine anne penguen ‘’Bizim kanatlarımızın yapısı uçmak için değil yüzmek için varlar yeterince denersen sen de bizim gibi yüzmeyi başaracaksın’’ demiş. Annesinin ısrarı üzerine küçük penguen yüzme dersine istemeyerek de olsa katılmaya karar vermiş ve babasının yanına yüzmeye gitmiş. Küçük penguenin isteksiz tavırlarına dayanamayan baba penguen dersi erkenden bitirmeye karar vermiş. Dersin erken bitmesini fırsat bilen küçük penguen kendine uygun bir yer bulup uçmak için çalışmalara başlamış.

Aylar sonra küçük penguen, ailesini ve arkadaşlarını yüksek bir tepenin etrafına çağırmış. Tepenin etrafına toplanan penguenler hala yüzmeyi öğrenememiş küçük penguenin ne söyleyeceğini duymak için heyecanlı bir bekleyişe kapılmışlar. Birkaç dakika sonra tepenin üstünde beliren küçük penguen ‘’Bugün sizlere bizlerin de uçabileceğini göstereceğim’’ diyerek kendini tepeden aşağı bırakmış. Sadece üç saniye havada süzülen küçük penguen üç saniyenin sonunda sert bir şekilde yere çakılmış.  Anne penguen ve baba penguen korku ve endişeyle küçük penguenin yanına gitmişler. Küçük penguen çok şanslıymış sadece ayağını incitmiş.

Baba penguen bu durum karşısında daha fazla sessiz kalamamış küçük penguene o günden sonra uçmayı yasaklamış ve daha fazla yüzme dersi vermeye başlamış. Uçamayacağını anlayan küçük penguen babasının sözünü dinleyip yüzmeyi öğrenmeye odaklanmış. Küçük penguen uçma denemesinin başarısızlığından sonra yüzmeyi de başaramayacağını düşünüyormuş. Bu durumun farkında olan baba penguen küçük penguenle her gün yüzmeyi başaracağına çok iyi bir yüzücü penguen olacağına dair konuşmalar yapıyormuş. Çok geçmeden küçük penguen yüzmeyi başarmış. Yüzmeyi öğrenen küçük penguenin umutları yeniden yeşermiş ve Küçük Penguenler Yüzme yarışına katılmaya karar vermiş.

Birkaç sene sonra Küçük penguenler arası yapılan yüzme yarışlarında küçük penguen birinci olarak altın madalyayı kazanmış. Anne ve baba pengueni gururlandırmış. O günden sonra küçük penguen pes etmezse ve yeterince çalışırsa istediği her şeyi başarabileceğini anlamış.

Daha fazla masal okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. merhabalar suan 18 yaşındayım kedime okicam simdi bunu 7.5 yıl sonrada kedime ve çocuklarımıza okicam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu