Kral ve Kraliçe’nin Azmi Masalı

Bir zamanlar uzak bir ülkede, güzel bir kraliyet sarayı varmış. Kral ve Kraliçe, ülkenin hükümdarlığını yapmakta başarılı ve adaletli imişler. Ancak, bir gün Kraliçe amansız bir hastalığa yakalanmış  ve hiçbir doktor onu iyileştirememiş. Kral, dünyanın her yerinden doktorlarını davet etmiş fakat hiçbiri kraliçeyi iyileştirmenin yanından bile geçememiş.Bir gün, bir genç prens gelmiş. Prens, kraliçeyi iyileştirebileceğini ve sağlıklı bir hayata ulaşabileceğini söylemiş. Ancak, bir ilacı bulmak bulmak için bir görev verilmiş ve prens bu görevi kabul etmiş. Kral, prensin başarılı olması için tüm servetini vermeye hazırmış  ve prens yola çıkmış .Yol boyunca pek çok tehlikeyle karşılaşmış ama prens hep kahramanca mücadele etmiş. Sonunda, ilacı bulan ve Kraliçeyi iyileştirebilecek olan beklenti ile karşılaşmış. Tanrıça, prensin güzelliği ve cesareti karşısında etkilendi ve ona ilaç vermiş. Prens, Kraliçeyi iyileştirmiş ve saraya dönmüş.

Kral ve Kraliçe, prensin kahramanlığından dolayı ona minnettar kalmışlar ve kızları Prenses prensle evlendi . Prens ve Prenses, mutlu bir hayat sürdüler ve ülkenin hükümdarlığını anne babası gibi birlikte yaptılar.Yıllar geçmiş ve prens, kral olmuş ve Prenses de Kraliçe olmuş. Onların halklarına adaletli ve iyi bir hükümdarlık yapmışlar  ve hep mutlu kalmışlar. Prens ve Prenses, mutlu ve huzurlu bir evlilik sürdürmüşler  ve ülkede barış ve huzur sağlamışlar. Ancak, bir gün kötü bir krallığın saldırısı ile karşı karşıya gelmişler. Düşman kötü kral, ülkenin zenginliğine ve güzelliğine sahip olmak ve ülkeyi ele geçirmek için işgal etmeye çalışmış. Kral ve Kraliçe, halklarını korumak için bir plan hazırlamış. Savaş zorlu ve çetin sürmüş ama Kral ve Kraliçe kahramanlıkları ve cesaretleri ile sürekli mücadele ediyorlarmış.

 Sonunda, kötü kralı yenmişler ve ülke tekrar barış ve huzura kavuştu. Prens ve Kraliçe, halklarına birçok hayır işi yapanlar ve yörenin zenginliği ve güzelliği her geçen gün artmaya devam etmiş Halk, onları seviyor  sayıyor ve guru duyuyorlar onların da halklarına karşı olan sevgileri hep aynı kalıyormuş. Bir gün, Kral ve Kraliçe‘nin  bir oğulları olmuş ve ona en güzel ismi vermişler. Oğulları büyüdükçe, onların güzelliği ve cesareti de artmaya devam etmiş. Kral  ve Kraliçe, onun da kendisi gibi bir kahraman ve iyi bir hükümdar olacağından emindiler. Bu masal, aile, kahramanlık, cesaret, aşk ve adaletin değerini gösterir ve vatanlarını korumak  iyi bir insan olmak için mücadele etmek gerektiğini hatırlatır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu